Zavrieť

Porady

PHM v Alfe

Ahojte mám takú otázku, účtujem v Alfe auto k toré je prenajaté na základe zmluvy a chcem uplatni výdavky na PHM podľa §19 písm.l , ale neviem ako zaradiť toto prenajaté vozidlo v Alfe , tak aby mi to program správne vypočítal keďže tam sa dá nastaviť len firemné alebo súkromné auto Ďakujem , potrebujem súrne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katkap17 ano s FO
    katkap17 3x ano
    katkap17 prosím potrebujem súrne, ale keď tak nad tým rozmýšľam tak asi do firemného, lebo tie výdavky podľa§ sa uplatňujú pre firemné auto, uvažujem správne?
    Mila123 je problém s tým, že ten kto požičal auto na prenájom má neoprávnené podnikanie....
    aj prenájom dlhodobý hnuteľnej veci patrí do živnost. oprávnenia....
    katkap17 neviem ako myslíš dlhodobý SZČO ho má prenajatý momentálne od 1.4.2013, ale ja som sa pýtala na Alfu ako to tam zadať!
    veronikasad Do ALFA ho zadáš ako firemné, lebo pri prenajatom nemáš nárok na náhradu (0,183€/km).
    Mila ťa chcela upozorniť, že pri príp. kontrole môže mať vlastník mot.vozidla problémy s DU aj ŽU, ak nemá na prenájom mot.vozidla živnosť.
    katkap17 presne túto odpoveď som potrebovala Ďakujem pekne, to auto má požičané od brata, ale ďakujem
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Trošku mimo témy

    Práve mi prišlo z KROS-u, týka sa ale účtovania v ALFA+ (v ALFA to nie je možné)

    Otázka:

    Ako zaevidujem do peňažného denníka nákup PHL, pri ktorom si uplatňujem 80% z celkovej hodnoty pohonných hmôt, aby boli údaje správne uvedené v KV DPH?
    Odpoveď:
    Nákup PHL zaúčtujte do peňažného denníka výdavkovým pokladničným dokladom.
    Sumu zadajte v plnej výške s rozpisom na Základ a DPH. V poli Základ kliknite na tlačidlo "R". V riadku pre 20% DPH v poli Riadok DPH kliknite na rozbaľovaciu šípku a vyberte možnosť "(Rozpis)".
    Zobrazí sa formulár Podrobný rozpis sumy, v ktorom kliknite na tlačidlo Oprav a opravte sumu na 80% z celkovej sumy nákupu PHL. Sadzba DPH je 20% a riadok DPH je 21A.
    Následne pomocou tlačidla Pridaj pridajte ďalší záznam a zadajte zvyšných 20% z celkovej sumy nákupu PHL. Sadzba DPH je 20% a riadok DPH je 21An.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.