Zavrieť

Porady

DKV - poplatky a ich samozdanenie

Vo fakturach DKV byva "Payment extension notice", kde je nam odratavaju vysku DPH zaplatenej v Nemecku. DPH je ponizena o poplatok, ktory som vzdy samozdanovala, nakolko tam bolo uvedene, ze sluzby su predmetom reverse charge. Teraz som sa dostala k informacii, ze poplatky nepodliehaju DPH. Ako postupujete, resp. by ste postupovali vy?

Pre doplnenie a anglictinarov uvadzam text na fakture:
The services are also subjet to the reverse charge procedure.
Invoicing of the fees, including any VAT incured, is on behalf of and on account of Remobis /nas fiskalny zastupca/ for services provided by that company, pursuant to the agreement concluded between you and Remobis concerning the net invoicing programme and/or the value-added tax reimbursement programme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    evelien dakujem :-) mna domylila pani z DKV a aj jedna danova poradkyna, ktora na tuto temu hapkala. prednedavnom sa mi ozvala pani z DKV, ze mi dala mylnu info a zaroven mi to potvrdil aj dalsi danovy poradca.

    DKV - poplatky a ich samozdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.