Zavrieť

Porady

Dobropis a KV DPH

Môže mi niekto prosím Vás poradiť ohľadom KV a dobropisu? Účtujem v ES Pohoda.
Prišiel mi dobropis, zapísala som ho ako prijatú faktúru (dobropis) s mínusovými položkami, zaúčtovanie mám také iste ako na prijatej faktúre a členenie KV DPH som dala ako na prijatej faktúre, čiže B2. Môže to tak byť????
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    Prijatý dobropis uvádzaš do C2. Do B2 nemôžeš zadať mínusové hodnoty.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    V Pohode zapíšeš namiesto typu Faktúra - typ Dobropis so samostatným číslovaním. Uvedieš aj číslo pôvodného dokladu. Členenie KV - vyberieš C2. Dobropis zapíšeš plusovým znamienkom, ale zaúčtuje sa mínusom, tak isto ako keby si to nahrávala cez faktúru mínusom. Tak sa ti to dostane správne do kontrolného výkazu.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko A ako na to v MK-Softe?
    cloe To netuším, ja pracujem v Pohode. Ale mala by si to zistiť u dodávateľa SW.
    samuelina a kam ísť s mínusovým dokladom z ERP?
    ingak Ak ide o tvoj vystaveny "minusovy doklad" z ERP tak do D1
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...olny-vykaz-dph
    samuelina ide o prijatý, dala som do B3, ale aj tak vďaka
    kuravesele .
    Danuska16101985 Ano tak som to spravila, ale ked som to začlenila na C2 tak mi to vyhodilo chybu, Ďakujem pekne, uz som to poslala tak uvidim či dajú pokutu, ten dobropis som dala na B2 ako prijatú faktúru. Ked pracujes v ES pohoda uz si ukončila rok 2013, ja sa snazim a nejako mi to nejde.
    Danuska16101985 Ďakujem za pomoc, presne tak som to urobila, a ked som si spravila KV tak mi to hlasilo chybu.môze to byť v KV zapísané s mínusovými položkami?
      zbaliť

    Atalka je offline (nepripojený) Atalka

    Atalka
    Dobrý den prosim Vás ako v pohode záučtujem dobropis z EU? a poprosim o usmernenie KV DPH. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.