Zavrieť

Porady

Predaj rodinného domu a daň z príjmu ?

Poprosím o radu, rodinný dom sa kúpil v roku 2008 v roku 2014 ho chcem predať, nemala som v ňom trvalý pobyt, keďže sa prerábal ani sa tam nedalo bývať. Podlieha dani z príjmu a odvodov do ZP? Ak mi môžte poradiť čo bude príjem a čo všetko môžem dať do výdaja? Ďakujm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak si bol vlastníkom viac ako 5 rokov, nie je čo riešiť.....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anny Dnes som sa dočítala, že platí nejaké prechodné ust. ak bol byt alebo obytný dom /platí aj pre rodinný dom/ nadobudnutý pred 31.12.2010 platí dvojročný trvalý pobyt. Neviem ako to nájsť aj v zákone poradíte mi? ďakujem
    Mila123 kuk do ZDP, § 9 a potom prechodník, § 52j ods. 2 ....
    ten dom mal koľko bytov? viac ako 2?
    anny Nie klasický rodinný dom, ďakujem za pomoc idem preštudovať.
    Doštudované? Asi:
    V prechodnom je to napísané, ach ako u deb..... . Pozrela som znenie § 9 platné do 31.12.2010 a píše sa tam byt alebo obytný dom najviac s dvoma bytmi, prečo v tom vraj odbornom článku čo som čítala /bol v zátvorke uvedený aj rodinný dom nechápem/ čím viac človek číta tým viac sa zamotáva, dúfam, že som to správne teraz pochopila vytlačím to pre prípad kontroly. ďakujem ste poklad.
    Kvaka Trvalý pobyt nerieš, po 5 rokoch vlastníctva, ak dom nebol zaradený v obchodnom majetku, je predaj oslobodený, aj bez trvalého pobytu.
    anny Nebol zaradený do obchodného majetku, ďakujem za všetky rady.
      zbaliť

    Predaj rodinného domu a daň z príjmu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.