Zavrieť

Porady

4 komentárov     zbaliť
kopretinka a na tej hygiene si bola??
lujza.j na akú hygienu?...doplň otázku odkiaľ hnis?
kopretinka ja myslím,že na zubnú hygienu ju poslala zubárka....
lujza.j aha....to áno...asi..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Propolisová tinktúra

    Načo je dobrý?

    Včelí propolis je výborným prostriedkom na podporu imunitného systému, pôsobí proti rôznym mikróbom a vírusom. S obľubou sa propolis využíva pri liečbe kožných ochorení, či už akné, bradavíc ale tiež popálenín alebo rozličných zápalov na koži. Propolis urýchľuje a uľahčuje hojenie rán. Časté využitie má propolis aj pri problémoch v ústnej dutine. Ak vás napríklad trápia bolestivé afty či zuby alebo zapálené ďasná, vyskúšajte si ich liečiť propolisom. Boľavé hrdlo je ďalšou záležitosťou, s ktorou si propolis dokáže dobre poradiť. V niektorých prípadoch môže propolis pomôcť aj pri problémoch s trávením. Jeho využitie je skutočne veľmi široké, no nie u každého zaberie liečba propolisom rovnako.

    http://www.biomed.sk/content/propoli...-tinkt%C3%BAra

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Nie je to afta? ak áno, na to pomôže - neviem, ako sa to volá (tuším kamenec) - môj dedko to používal po holení na ranky, a ja ako dieťa som mala vždy plné ústa aftov (cmúľanie ceruziek, pier) a týmto mi to liečili.

    Zuby v poriadku?
    ten hnis je na vnútornej strane líca? nie je tam nejaký zlý zub alebo zle nasadená protéza, mostík .....?

    Skús vyplachovať Curaseptom.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Síce nešpecifikuješ konkrétnosti ..

    ALE ja by som vymenil zubára ...

    Normálny zubník by aspoň poslal na RTG a zistil lokalitu a následne z nálezu riešil ďaľší postup , pravdepodobne liečbu ATB alebo v konečnom - nezvratnom dôsledku resekciou ( v prípade abscesu pod zubom ) ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 jaj......buchy som vedela, že si doktor, ale i lekár?????
    buchač Miluš ...
    Ja vždy vravím za seba , t.j. z vlastnej skúsenosti .

    Ide v mojom prípade o to , že pár zubov v dôsledku cukrovky a následnej paradentózy MUSELO ísť von . Pritom boli bez kazu , no pod koreňmi sa objavil hnis a nebolo inej cesty ako práve tá resekcia ...
    Následne bola rana zašitá pár stehmi a týždňová kúra ATB ...

    P.S.:
    Odkiaľ berieš , že som doktor ...ba dokonca lekár ?
    Mila123 odkiaľ? myslela som si, že máš za sebou vyštudované právo...... a lekár? vedela som, že ním nie si......
    ale ak nie, tak potom prepáč.......
    vieš si predstaviť koľko je dg. ? to ochorenie, ten hnis nemusí byť záležitosť zubov, i keď sa tvorí v ústnej dutine....
    taiko nechcem sa buchyho nejak zastavat, vsak ale pise pise, ze to je iba jeho osobna skusenost a okrem toho jej kaze aby vymenila zubara, kedze tento terajsi nic nezdiagnostikoval. Osobna skusenost moze pomoct a lekari tiez nie su bohovia, ktori vedia vsetko, ba niektori klobaskovi syncekovia a dcerecky bohatych rodicov, by sa radsej k pacientom ani priblizit nemali.
    buchač Miluš ...zacitujem - zopakujem ...OKI ?

    Normálny zubník by aspoň poslal na RTG a zistil lokalitu a následne z nálezu riešil ďaľší postup , pravdepodobne liečbu ATB alebo v konečnom - nezvratnom dôsledku resekciou ( v prípade abscesu pod zubom ) ...

    Teraz zvýrazním ...OKI ???

    Normálny zubník by aspoň poslal na RTG a zistil LOKALITU a následne z NÁLEZU riešil ďaľší postup , pravdepodobne LIEČBU ATB alebo v KONEČNOM - nezvratnom DOSLEDKU resekciou ( v PRÍPADE abscesu pod zubom ) ...

    ZDOVODNENIE :
    Ja netvrdím nič o trhaní zubov ... ja vravím o tej príčine . Veď môže ísť o niečo úplne iné ... a nebude žiadne trhanie zubov.

    P.S.:
    Nemám vyštudované ani právo ....ale díkes za poklonu
      zbaliť

    Mám neustále hnis v ústach z pravej strany už dva mesiace. Bola som u zubárky a tá mi nič s tým neurobila ani nepovedala. Jediné, čo urobila bolo, že ma poslala na hygienu. Poraďte :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.