Zavrieť

Porady

pisanie na klavesnici

Mam prepnute nieco na klavesnici a ak stlacim ako su na klavesnici v hornom riadku cisla a pismena s makcenmi nejake tlacitko, tak mi nejde napisat pismena s makcanom a ani zatvorky, makcene, dlzne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Asi máš prehodenú "klávesnicu" z Sk na En - vtedy hore sa píšu čísla. Pozri vpravo dole na ikonku klávesnice (označená SK), klik na ňu ĽTM a zo zoztnamu si vyber Slovenská (Slovensko).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozef Kočiš Mám to tam prepnuté na SK. Teraz som sa pozrel. Ak mám takto ako si napísal, tak vľavo dole mi píše y namiesto z a pod číslami hore v strede namiesto y píše z. Nedá sa aby bolo aj hore normálne čísla a to z naľavo dole a y hore v strede pod číslami?
    Jozef Kočiš Aj tak ďakujem aspoň za túto radu.
    misoft Máš slovenskú klávesnicu QWERTY. Ovládací panel - Miestne a jazykové nastavenie - Klávesnice a jazyky - Zmeniť klávesnice - Všeobecné - Pridať a zo zoznamu si vyber tú, ktorú potrebuješ - máš tam na výber (pod Slovensko) aj QWERTZ aj QWERTY (a nastav si ju ako predvolená).
    Jozef Kočiš Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť
    Píše mi normálne na klávesnici v hornom rade čísla a písmena a dá sa ktomu, aby písalo zároveň aj z vľavo dole na klávesnici a y v strede pod číslami na klávesnici? Nejde mi prepnúť tak, aby písalo oboje súčasne. Buď mi píše hore normálne čísla a písmena s mäkčeňmi, dĺžne a podobne a nepíše z vľavo dole na klávesnici. Alebo potom z píše vľavo dole na klávesnici a y hore v strede na klávesnici pod číslami a nepíše mi zase slová s mäkčeňmi
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozef Kočiš Som mal dva krát napísané a to druhé som nejak omylom namiesto vymazania poslal. Nepodarilo sa, nenašiel som. Som v ovládacom paneli. Sú tam systém a zabezpečenie, Internet a siete, hardvér a zvuk. vzhľad a prispôsobenia, programy, hodiny , jazyk a oblasť, zjednodušenie prístupu.
    misoft Zmeň si z kategórie na ikony a nájdeš to. V ovládacích paneloch vpravo hore.
    Jozef Kočiš Ďakujem veľmi pekne za poradenie a výpomoc. Pomohol a veľmi.
      zbaliť

    pisanie na klavesnici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.