Zavrieť

Porady

Mám nárok na nemocenské dávky?

Dobrý deň, chcela by som sa len informovať ohľadne nemocenských dávok. V máji v r. 2013 som ukončila I. stupeň na VŠ, ihneď som sa prihlásila na úrad práce a bola som tam evidovaná do 15.1.2014, pretože nasledujúci deň /16.1./ som nastúpila do pracovného pomeru. Avšak zo zdravotných dôvodov som musela ísť na PN, 10 dní mi hradí zamestnávateľ....ale mám nárok aj na dávky zo sociálnej poisťovne?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sabinka Mrvova Ďakujem lebo mne kamarátka hovorila, že nato nemám nárok, pretože som predtým nepracovala a nebudú mi mať ako vypočítať vymeriavací základ nemocenského.
    Mila123 a komoška ti to ako zdôvodnila??????
    prečo ti nárok na dávky nevznikol?
    Katy a R má pravdu, nárok na dávky ti vznikol
    Katy a R pozri si ten zákon a nepočúvaj kamarátku - existuje aj prevdepodobný VZ keď už
    Sabinka Mrvova Povedala mi, že vymeriavací základ nemocenského sa ráta z predchádzajúceho kalendárneho roka. Že sa zrátajú hrubé mzdy za každý mesiac a sa to vydelí 365. A tým, že ja som ešte predtým nepracovala, tak mi to nemajú ani ako vyrátať.
    Katy a R pozri zákon ! - hore máš na lište!
    Mila123 kamoška nech si aspoň prelistuje zákon.....stav sa o niečo s kamoškou, vyhráš a podelíš sa s nami,,,,,,,,☺☺☺☺☺
    Sabinka Mrvova baby ďakujem veľmi pekne za pomoc :-) heh dobrý nápad :-)
      zbaliť

    Mám nárok na nemocenské dávky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.