Zavrieť

Porady

otvory do steny

do starsej chalupy (cast palena a cast neplalena tehla) chcem robit otvory: zvacsit dvere, urobit nove okno (vonk. stena) a mozno jednu vnutornu stenu komplet zburat-rozsirit priestor. Ako poznam, kde to z hladiska statiky problem nieje a kde uz ano? Staci, co mi povie sused (ma niekolko rokov stavebnu firmu) alebo mam zavolat nejakeho odbornika?
dik za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    treba vysekať ryhu nad predpokladaným otvorom z jednej strany, vložiť a zaklinovať betónový preklad do cementovej malty, potom to isté z druhej strany, po vytvrdnutí cez víkend možno búrať. Presah prekladu aspoň 20 cm na stranu.
    martin.33 Dik, asi tak nejako poradilo viac ludi, ale zverim odbornikom, aj ked ma ich hodina prace bude stat moj celodenny plat...:-(

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ty,ako laik to nespoznas,treba zavolat statika,ked nechces,aby sa ti chalupa na hlavu zrutila.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    pre dobry pocit radsej statika, aj ked teoreticky by ten sused mal vediet co moze zburat a kedy volat statika.
    command Statik mu tiez nemusi pomoct nakolko ide o dom zmiesanej tehly tak tam ani statik nemusi pomoct robim podobne veci na starom 130 rocnom dome a uz som nasiel 4 zamurovane okna, kopu preliezancov od mysi a potkanov na kazdom druhom mieste sa droli hlina a pod. Toto su veci ktore ani statik nedokaze predpovedat.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Bez skúseností nič nebúrať.Staré domy nemali stropné hrady uložené na vencoch.Aby vám niektorá nespadla .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martin.33 pre koho, preboha?
    command Pre dobreho suseda ktory ta bez problemov moze udat a ani o tom nebudes vediet menis vzhlad budovy ked robis nove okna.
    martin.33 to som tak podrobne nerozpisoval, vonkajsie okna a dvere budu zachovane (len vymenene za plastove), zvacsovat dvere a nove okna (resp.priehlady z izby do izby) planujem v interieri :-)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.