Zavrieť

Porady

Praskanie steny

som kto som
Aký materiál je dobré použiť na zamedzenie neustáleho praskania priečky v murovanom dome. Priečka je vraj staticky zle spravená a stále praská a odúva sa omietka. Ďakujem za tipy
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Skus dat sietku pod omietku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Ja by som navrhoval odstranit vsetku nesudrznu uvolnujucu sa omietku. Podklad zbavit prachu. Flexi lepidlom nalepit sietku s presahom na steny v kutoch, aplikovat omietku.
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Do špár by som natlačil sylikon-je pružný.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ak je tá priečka zle spravená, tak to bude praskať stále. Skúste to urobiť s tou sieťkou, ale ja si myslím že sa tá prasklina objaví znova. Kašlite na to alebo ju urobte znova.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
No veď práve, problém je v nekvalitnej robote od základu a potom človek nevie, čo s tým. Ide to dokola, opravíš na chvíľu a si tam kde si bol.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Alebo sadrokartón...
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Myslíte, že sadrokartón sa praskaním priečky nepoškodí?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

damati Pozri príspevok
Myslíte, že sadrokartón sa praskaním priečky nepoškodí?
Nie, ved date dostatocne velke spary a pretmelite.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
No vidíš to nás nenapadlo. Ďakujem
0 0
bony-p bony-p

bony-p je offline (nepripojený) bony-p

Sadrokartón je riešenie len v prípade že sa jedná o samostatne stojacu priečku jednostranne opláštenú . Pokiaľ by ste ho nalepili na stenu nedokážete zamedziť praskaniu . Sylikón nie je vhodné riešenie nedá sa premalovať .
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

prosila by som o nazory na to ,ci je dobre zateplit izbu polistyrenom z vnutornej strany.co myslite pesnilo alebo neplesnilo by to,?mysleli sme ,ze z vnutornej strany nepotrebujeme lesenie,stacilo by nam ,ak by sme zateplili 2 izby. mame posch,dom.dakujem za nazory.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

este som zabudla napisat ,tiez praskli steny, tak by sa to vlastne zakrylo.tiez dalsia myslienka .na schodisti mame sklo beton.chceli by sme dat plastove okna z vonku, ale napad bol ten ,ze co keby sa sklo beton tam nechal, bolo by teplejsie, alebo dat ho von?moze vzniknut medzi sklo betonom a plast.oknom kondenzat, to sklo by bolo pevne,neotvaralo by sa.co myslite?
0 0
svrbik juraj svrbik juraj

svrbik juraj je offline (nepripojený) svrbik juraj

mali sme popraskane steny,obuchali sme omietku,presietkovali s dostatocnym presahom ,na to kleber,omietka,malovka a po dvoch mesiacoch popraskalo znovu,uz na to kaslem.nepomoze nic-je to chyba v statike.odkaz pre dariu-aj my sme chceli zateplovat zvnutra severnu stenu,ale nas odbornici odhovorili,ze to bude plesniet pod polystyrenom.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

VŽDY sa pokúste odstrániť príčinu prasklín v priečke... Dôležitá je hrúbka trhlín a ich smer... Ak mi pošlete skicu s popísanými (aspoň týmito základnými) údajmi môžme sa o tom baviť na vyššej úrovni. Prípadne by bolo vhodné odsledovať kedy rozvoj, resp. správanie sa trhliny v čase... ako to súvisí so zrážkami. Vhodné by bolo poznať materiál priečky, omietky a kotvenie priečky do nosných konštrukcií...
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Áno presne tak. V prvom rade je nutné sa presvedčiť o tom, či sa skutočne jedná o statické trhliny. O tom svedčí hlavne ich smer a tvar.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
r.galovic Pozri príspevok
Áno presne tak. V prvom rade je nutné sa presvedčiť o tom, či sa skutočne jedná o statické trhliny. O tom svedčí hlavne ich smer a tvar.
Ak sa pozerám na stenu tak stena praská sprava do ľava, najprv trochu a potom sa to celé odúva.
damati
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

daria29 Pozri príspevok
este som zabudla napisat ,tiez praskli steny, tak by sa to vlastne zakrylo.tiez dalsia myslienka .na schodisti mame sklo beton.chceli by sme dat plastove okna z vonku, ale napad bol ten ,ze co keby sa sklo beton tam nechal, bolo by teplejsie, alebo dat ho von?moze vzniknut medzi sklo betonom a plast.oknom kondenzat, to sklo by bolo pevne,neotvaralo by sa.co myslite?
Aby som odpovedal na tvoju otázku... Sklo je vlastne parozábrana - čiže vlhkosť by prestupovala len cez škáry... ,tie však tiež sú však tiež dostatočne hutné lebo sa robili z cementovej malty... takže keď si uvedomíte, že v mieste sklobetónu zrejme nie je taká vysoká vlhkosť ako napr. v kúpeľni a zvážite to, čo som uviedol v predchádzajúcom - problém by s tým nemal byť.

PS: My sme riešili podobný problém so sklobetónom na schodišti... Plocha asi 20 m2 ... Prekrytie plastovými oknami som ale zavrhol kvoli neskutočne vysokej cene...Pri zateplovaní celého domu sme zateplili aj sklobetón. Z vnútornej strany sme ho prekryli sdk konštrukciou. Nemusíte sa báť že by bola vo vnútri tma... my sme navyše použili tmavé farby celý večer je schodisko osvetlené LED svetlami - skoro žiadna spotreba energie a životnosť diód je cca. 10000 hod...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Chyba .Všetci tu odstranujete dôsledok a nie príčinu, a tá v priečke asi nebude. ak mi pošlete fotto tej priečky tak vám odpíšem čo s tým.Tzv sieťka má za účel vyrovnávať vnútorné alebo povrchové pnutie nosných materiálov a nie udržiavať statické namáhanie muriva.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ahoj poraďáci. My sme začali stavať svojpomocne v r. 1997 z YPORIEK. Manžel to vybral, lebo chcel všetko robiť sám, nepotreboval piesok, nikoho, pomaly si to robil ako stavebnicu. Lepil lepidlom a pekne to rástlo. Je strojár, takže všetko muselo presne sedieť, všetko krásne vyrezal atd. Postupoval presne podľa kazety a príručky, ktorú nám dodal výrobca. Z vonkajšej strany sme naťahovali sieťku, z vnútorných iba omietku. Tak sme sa vytešovali z nového domčeka, kým to nezačalo praskať. Z vnútornej strany tenké mikrošpáry v tvare kvádier - či vodorovne, či zvysle, pár zvyslých hrubších škár. Robil, čo mohol, tmelil, oškrabával, znovu to praskalo. Tiež nás to prestalo baviť. Už nabral odvahu, že natiahne sieť a urobí to odznova, ale našli sme praskliny aj z vonkajšej strany, kde bola sieť, tak to vzdal. Do jednej izby sme kúpili takú papierovú maľbu - omietku, bola to taká bavlna s papierom, zmiešalo sa to s lepidlom a natiahol to. Má to peknú štruktúru, steny sú také teplé, izoluje to a zatiaľ to nepraská. Máme to druhý rok. Teraz zháňame nejaký pružný flexi náter, veď vývoj ide dopredu. Ja už nechcem ani vidieť lepidlá a sieťky, tak hľadáme niečo menej pracné. Ale je to na nervy. Ak máte niekto overený "recept", podelte sa, prosím.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nie je armovacia sieť ako sieť!!!Obrovský rozdiel je v lepidlách a takisto aj v podzákladovom podloží.Málokto zo stavebníkov vie že PORFIX je nestabilný materiál a časom mení svoj objem, čím vznikajú tzv pavučinové trhlinky ( je vydieť každú jednotlivú kvádru.PORFIX by podľa noriem mal po výrobe dva roky stáť na sklade a pomaly vyzrievať.A aj tak by ešte po vymurovaní a zakrití strechous mal stáť ďaší rok a až po jeho úplnom vysušení by sa mal omietať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať