Zavrieť

Porady

Paušálna daň 2006

Pôvodca textu príspevku: Zita5
Netreba zabudnúť na to , že ak chceš prejsť na paušálne výdavky tak v roku 2005 musíš upraviť daňový zaklad o položky zvyšujúce a znižujúce ZD.Rozhodnúť sa v roku 2006 pre Teba znamená prejsť na paušál až od roku 2007.Samozrejme pokiaľ máš položky , ktorými musíš upraviť ZD podľa § 17 ZDP


Prajem prijemný deň.

Tu som si našiel v porade tento príspevok a nie je mi jasné aké sú obmädzenia ak chcem od budúceho roku uplatniť paušálnu daň.
Vie mi niekto poradiť.


Za rady ďakujem , ďakujem a ešte raz ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    Pozri si §17 odstavec 10 zákona o daniach z príjmov. Ak zmeníš uplatňovanie výdavkov zo skutočných na percentuálne musíš postupovať, ako keby si končil podnikanie. (viď ten istý paragraf, odst. 8 písmeno c)Mám to overené, minulý rok som robila DP pre FO, ktorá prešla na paušál 60%. Museli sme dodatočne dodaniť všetky prechádzajúce pohľadávky z predchádzajúceho roku (dávalo sa dodatočné DP). Je preto lepšie, keď sa tak rozhodneš ešte teraz pred podaním DP, lebo potom to máš aj s pokutou za neskorú platbu, zmení sa Ti VZ pre SP a ZP, musíš to nahlásiť aj tam a lietaš ako blbec po všetkých úradoch

    VlastoSt je offline (nepripojený) VlastoSt

    VlastoSt
    BOBY
    Pozri si §17 odstavec 10 zákona o daniach z príjmov. Ak zmeníš uplatňovanie výdavkov zo skutočných na percentuálne musíš postupovať, ako keby si končil podnikanie. (viď ten istý paragraf, odst. 8 písmeno c)Mám to overené, minulý rok som robila DP pre FO, ktorá prešla na paušál 60%. Museli sme dodatočne dodaniť všetky prechádzajúce pohľadávky z predchádzajúceho roku (dávalo sa dodatočné DP). Je preto lepšie, keď sa tak rozhodneš ešte teraz pred podaním DP, lebo potom to máš aj s pokutou za neskorú platbu, zmení sa Ti VZ pre SP a ZP, musíš to nahlásiť aj tam a lietaš ako blbec po všetkých úradoch

    Ďakujem za reakciu.

    Mám však ešte otázku.
    Ak som SZČO platí to isté. Nemám pohľadávky len záväzky - auto na lesing. Musím ho v roku 2006 vyradiť alebo ako to mám urobiť.

    VlastoSt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.