Zavrieť

Porady

D typ B - daňová evidencia - tab. č.1a

Prosím Vás, nie som si istá, že ak živnostník vedie daňovú evidenciu a kúpil si tablet a zaevidoval do krátk. majetku, či sa má ten tablet "objaviť" v tabuľke č. 1a v kolónke Zásoby. Poradíte? Veľmi pekne ďakujem.


Prosíííím...
Naposledy upravil mondes : 26.02.14 at 19:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Ja si myslím, že ak to ide priamo do spotreby a nie na sklad tak to tam nemá byť. Mali by tam byť zásoby na sklade k 31.12.2013.
    mondes Tiež sa priklaňám k tomuto názoru. Našla som super vysvetlenú odpoveď na túto tému od Zita5. Tu je:

    Ak nakúpiš drobný majetok do 1700 eur , zaúčtuješ tento nákup ako výdavok OVZD – zásoby.
    1)
    a)Pokiaľ tento majetok dáš hneď do používania , tak si zapíšeš majetok do Evidencie krátkodobého majetku, týmto krokom sa Ti tento majetok nebude zohľadňovať vo Výkaze o majetku a záväzkoch v riadku 04(Zásoby celkom) ani v riadku 06(tovar).
    Budeš ho viesť len evidenčne ako Krátkodobý majetok v používaní .

    b)Ako výdavok sa zohľadní ale vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch v riadku 05 – Zásoby
    ----------------------------------------
    2)
    Pokiaľ zakúpiš rovnaký majetok (viď vyššie) a nedáš ho hneď do používania , ale na sklad(tovarový) a bude na sklade aj k 31.12.2013, tak vtedy bude zohľadnený aj :

    2.1. vo Výkaze o majetku a záväzkoch v riadku 04(Zásoby celkom) a 06(Tovar)

    2.2 ale aj vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch v riadku 05 – Zásoby

    .....až do doby , pokiaľ ho nevydáš do používania .Ak sa tak stane napr. v roku 2014, tak tento vydáš zo skladu(Výdajka) , znížiš tým zásoby a zároveň zapíšeš do Evidencie krátkodobého majetku .

    Vo výkazoch v roku 2014 sa Ti nebude už zohľadňovať tento majetok ani v jednom výkaze , len bude len v evidencii Krátkodobého majetku . A Ty si evidenciu môžeš viesť aj v zošite .

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Stav zásob k 31.12. znamená zásoby tovaru na predaj.
    To, čo si počas roka účtovala ako výdavok-zásoby je tzv. spotrebované, nevadí, že ti napr. notebook leží na stole, z účtovného hľadiska je už spotrebovaný.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    podľa môjho názoru áno, je to "drobný HM"
    /presne podobný príklad riešim u mojej klientky a síce notebook/


    V súvislosti s touto tabuľkou: daň na úhradu podľa daňového priznania zaevidujete do záväzkov 2013 ?
    Naposledy upravil Petra29 : 28.02.14 at 16:26
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika.sum nesuhlasim, podla mojho nazoru je to tak ako pise ecompka a mondes cituje prispevok Zitky.
    Petra29 ďakujem za reakcie, presvedčili ste ma :-)
    nika.sum ano dan za 2013 zaevidujem k 31.12.2013 do ostatnych zavazkov. alebo priadny preplatok do pohladavok :-)
      zbaliť

    D typ B - daňová evidencia - tab. č.1a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.