Zavrieť

Porady

Justičná pokladnica

Pekný deň prajem, to by som ani nebola ja, keby som opäť nenašla niečo, s čím si neviem rady. Takže prosím, kto vie, nech poradí.

Podnikateľ FO účtujúci v sústave JÚ zaplatil na základe Uznesenia Krajského súdu do Justičnej pokladnice 345,80 Sk. Zavolala som si tam a povedali mi, že je to plnenie voči firme XY za "námietky". A teraz "babo raď " čo s tým!

1.) je to výdavok, ale aký (Prevádzková réžia)?
2.) ovplyvňuje tento výdavok ZD, alebo nie?

Zbláznim sa už asi z toho všetkého, takže strašne-prestrašne prosím poraďte mi niekto.
Naposledy upravil Jelena : 29.03.06 at 07:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    Halóóó, všetci sú na DÚ?

    Je to plaba resp. úhrada pohľadávky v prospech oprávneného.

    Ďakujeeeem, premôžte sa a pomôžte niekto.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V prvom rade by Ti mal platbu ozrejmiť pán podnikateľ, ale keďže ich zopár poznám a viem ako "spolupracujú" , tak Ti poradím nasledovné:
    Nie je závratná suma a vzhľadom na dátum by som to nekompromisne zaúčtovala ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. Ani by som očkom nemihla...

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    Jelena
    Pekný deň prajem, to by som ani nebola ja, keby som opäť nenašla niečo, s čím si neviem rady. Takže prosím, kto vie, nech poradí.

    Podnikateľ FO účtujúci v sústave JÚ zaplatil na základe Uznesenia Krajského súdu do Justičnej pokladnice 345,80 Sk. Zavolala som si tam a povedali mi, že je to plnenie voči firme XY za "námietky". A teraz "babo raď " čo s tým!

    1.) je to výdavok, ale aký (Prevádzková réžia)?
    2.) ovplyvňuje tento výdavok ZD, alebo nie?

    Zbláznim sa už asi z toho všetkého, takže strašne-prestrašne prosím poraďte mi niekto.
    "Za námietky" sa platí súdny poplatok za podanie námietok v exekučnom konaní, ktorý mal byť zaplatený niektorému zo súdov na Slovensku. Justičná pokladnica totiž vymáha súdne pohľadávky zo všetkých súdov na Slovensku, ktoré vznikli z rozhodovacej činnosti súdov a neboli v lehote zaplatené.
    Nie som odborník na jednoduché účtovníctvo, neviem či súdne poplatky ovplyvňujú ZD, ale možno som niečo objasnila.

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    Ďakujem za Vaše postrehy. Dala som to ako výdavok neovplyvňujúci DZ,
    keďže tá suma je v skutku zanedbateľná.
    Ale musím podotknúť, že je to "sila" s čím všetkým sa človek pri našej práci
    stretne.
    Pekný deň.

    Justičná pokladnica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.