Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typu B ,FO-zaplatené poistné § 6 ods.1 a 2 zákona

V roku 2013 som mal na zdravotné poistenie nedoplatok ktorý som zaplatil . To do kolónky v daňovom priznaní preukazané zalpatené poistné z príjmov podľa §6 ods. 1 a 2 zákona mám dať aj sumu toho môjho nedoplatku ktorý som ZP uhradiL? To jest odvedené za rok 2013 socialne poistenie + zdravotné poistenie + ten nedoplatok na ZP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ziv123 Ďakujem za odpoveď a ešte aby som sa uistil , skoro v tabuľke na konci daňového priznania typu B FO Príloha 1 v tabuľke na účely soc a ZP. sú riadky 15 a 16. Tak do riadku 15 Preukazateľné zaplatené ZP podľa §6 ods.1 a 2 zákona treba dať zaplatené ZP + nedoplatok a do riadku 16 to bude suma zdravotné poistenie bez toho nedoplatku predpokladám.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    prepokladám, že si živnostník Majka Ti už odpovedala, že si to dávaš do výdavkov, ja len pripomeniem, že to musíš potom dotiahnuť na správnu mieru v prílohe 1.
    cez r.15 a 16 na str. 12
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ziv123 No áno som živnostník, a jedna sa o stranu 12 daňového priznania typu B FO, riadok 15 bude vyššia suma teda zaplatené ZP + nedopllatok a riadok 16 bude nižšia sume bez toho nedoplatku na zdravotné poistenie, tak som to pochopil.
    Anik áno
    ziv123 ďakujem pekne
      zbaliť

    DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

    DANAK1
    ahojte! a ak som zaplatila iba nedoplatok na ZP v minulom roku - sprostredkovanie poistenia (iba DIč), tak do r. 15 dám tú sumu nedoplatku a do r. 16 nulu? vďaka
    Anik áno

    Daňové priznanie typu B ,FO-zaplatené poistné § 6 ods.1 a 2 zákona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.