Zavrieť

Porady

Ukoncenie pracovneho pomeru pri dohode o pracovnej činnosti

dna 11.2.2014 som uzavrela dohodu o pracovnej činnosti. praca je v zmluve maximalne na 10 hodin tyždenne.
rozhodla som že chcem s prace odisť idealne by bolo okamžite ale obávam sa, že s tym bude problem nakolko nema kto tam robit.
viete mi poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máš aj pracovný pomer aj dohodu?
    alebo si to tak myslela, že chceš ukončiť trvanie dohody podľa ZP?
    ak áno, tak je tam VD 15 dní, kuk na ZP §§ 223-228

    § 228 ods. 3 platí Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
    daniela1985 nie mam len dohodu. lenze ja mam pracu max. 10 hodin tyzdenne čize to znamena ked je tam VD 15 dni tak si pojdem odrobit tych 10 hod. za tyžden a tym koncim.
    daniela1985 nespravne som to formulovala mam len dohodu o pracovnej činnosti.
    Tweety pozri ako je v nej riešené ukončenie, pozri §228a

    Ukoncenie pracovneho pomeru pri dohode o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.