Zavrieť

Porady

Sprava pocitaca - nevidim disk

Zdar. Nahodou som zistil,ze v sprave pocitaca nevidim disk. Je to 500 GB sata disk WD , rozdeleny na systemovy,kde je XP /128 GB/ a datovy/ulozny 337GB/ . Okrem neho mam este 750GB rozdeleny tiez na particie, a 320GB tiez rozdeleny.Tieto dva su vidiet ale ten 500GB so systemom nie. Vsetko funguje.V prieskumnikovi su vidiet vsetky disky aj vlastnosti. Je to najnovsi disk,asi polrocny v zaruke a podla vsetkeho funguje dobre,az na tento problem. Neviem,co s tym. Ked by som ho chcel napr. formatovat,tak snad iba cez prieskumnika,ale nie cez spravu PC. A ani particie by sa nedali spravovat. Poradi niekto? Dik. Este doplnim,ze ked kliknem na defragmentaciu disku,tak tam ten disk je a da sa analyzovat aj defr. Iba pri sprave diskov a v spravcovi zariadeni tam nic neni iba jednotka CD-rom 0 a CD-rom 1.
Naposledy upravil Maros Dandee : 28.02.14 at 13:55
prieskumník.JPG  
správa diskov.JPG  
defragmentácia diskov.JPG  
Spravca zariadeni.JPG  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    SI si istý, že tam nie je? Máš veľa diskov, možno sa ti nezmestil celý zoznam do okna správcu, možno stačí len posunúť zoznam dole. To, že je systémový, neznamená, že musí byť uvedený ako prvý, kľudne môže byť v zozname diskov na spodku.

    Daj sem printscreen toho správcu diskov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maros Dandee No mam odpojene vsetky ostatne disky.Mam printskriny.Ako to tu mam dat? Je tu ponuknute iba KOMENTOVAT. Nejake blbe forum.
    Maros Dandee Daju sa dat tie fotky?Ako?
    Maros Dandee Odpovedal som ti na sukromnu spravu/chobot/,ale neviem ,kam isla. Tak toto som fakt este nevidel,takyto paskvil forum,alebo ako to nazvat. Ludia,skuste odpovedat sem,verejne. Pokial viete...Dakujem.
    Chobot Daj "Upraviť" tvoje zadanie (prvý príspevok) a potom klikni na "...viac" a tam v monžnostiach bude možné pridať prílohu. Je to nemotorné, ale dá sa.

    Vyskúšaj ešte urobiť rescan diskov v Správcovi diskov.

    Prípadne skús ho zapojiť do iného SATA konektoru na základnej doske.
    Maros Dandee ale on funguje.Poslem foto. Menil som aj zapojenia do sata na doske.Striedal som.
      zbaliť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maros Dandee Tak tam som rozlustenie mojho problemu nenasiel.
    Chobot Je to divné, s tým som sa ešte nestretol.

    Ešte mi napadlo niečo - skús v správcovi zariadení k tomu disku aktualizovať ovládače. Alebo zo stránky výrobcu si stiahnuť ovládač a nainštalovať ho.
    Maros Dandee V spravcovi zariadeni nie je vidiet ZIADNY disk. Teraz mam pripojene 4 disky.
    Maros Dandee vid foto dalsie
    Chobot TAk tomu už nechápem vôbec. Skúsil by som potom preinštalovať ovládače základnej dosky. Poslednou možnosťou by bolo reinštalácia Windows.

    Predtým ešte môžeš vyskúšať nasledovnú vec. Cez túto stránku:

    http://www.wintips.org/fix-windows-x...rrupted-error/

    si stiahni aplikáciu Hirens boot CD. Vytvor si bootovateľné CD a z neho nabootuj Mini Windows XP. Bude to v podstate samostatný operačný systém Windows XP. V ňom pozri, či ten disk uvidíš v Disk manažérí a v správcovi zariadení. Ak áno, tak jednoznačne je chyba v inštalácii Windowsu a pomôže asi len reinštalácia Win XP.
    Maros Dandee No teraz som si nainstaloval Visty na fungl novy disk,vyhodil som jeden stary IDE a vidim tu vsetko.Mam 4 SATA disky,kazdy je rozdeleny na 2 oddiely. Ten co bol pod XP neviditelny je tu vidiet.Takze je OK. Bude chyba v tych XPeckach. Asi to necham tak. Plnohodnotne mi slapu aj tieto Visty a tie XP tiez slapu,akorat ma tam trapi ta Opera co sa restartovava. Tu je v poriadku. Dik za zaujem a pomoc.Marian
      zbaliť

    Sprava pocitaca - nevidim disk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.