Zavrieť

Porady

starý šijací stroj

neviete poradiť?? Mama na nej robila roky, zrazu sa zasekla ani sama nevie presne ako!! Nejde pokrutiť ani hasakom, samozrejme s citom!!
DSC_0023.jpg  
DSC_0024.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Najskôr by ho bolo potrebné dôkladne vyčistiť, odstrániť všetky nánosy mazadla (vidím tam množstvo usadeného mazadla) - to má tendenciu stuhnúť a znefunkčniť mechanizmus.
    Ak by sa našiel šikovný mechanik, vedel by ten stroj postupne rozobrať a očistiž a potom znova poskladať. Samozrejme s novým nánosom kvalitného mazadla (len preboha nie červenú vazelínu!). Na dočasné rozhýbanie je dobrý aj WD40 - ak sa to nechá pôsobiť cca 1-2 hodiny, malo by sa aj takto zababrané dať postupne rozhýbať.....

    Mimochodom - sú v ponuke aj špeciálne oleje pre šijacie stroje (aj pre bicykle zároveň )
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j duški...čistenie som neriešila...lebo to je tomto prípade automatika.....zaserkaný je riadne....
    misoft Aj automatiku treba čistiť..... ja doma môj čistím 1x za dva roky - a zadr*aný je niekedy riadne......
    lujza.j moja babka mala singerku a druhá tiež....obe sú na smetisku...teraz za nimi revem
    misoft Kua - Singerka - ak by boli kompletné (aj keď nefunkčné) - celkom dobrý kúsok. Mnohí by sa o ne pobili....
    lujza.j ježiši duški...nehovor mi o nich...boli funkčnééé
    korela pravidelne udržiavať mechaniku je manželova mánia, keby mohol, tak by chodil s olejničkou aj na kvety
    misoft Lui - potom stokrát - kua!
    pmajap ja mám funkčnú singerku starú cez 100 rokov, paráda
    jurajc Dakujem, pozriem avystriekam to ttm WDckom :-)
    mareko Ešte skús popozerať, či sa niekde nezasekla spodná niť. Aj malinký kúštik vie "zaseknúť" mašinu a narobiť riadnu šarapatu. Býva to pod podávačom a okolo uloženia spodnej cievky.
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    je prekrásny......neskúšal si ísť nejakému majstrovi....lebo ja by som inak všetko vystriekala WDčkom...ale asi tam je niečo šprajcnuté...alebo vyskočené....
    jurajc Pozriem, dakujem :-)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jurajc Co je chapac?? :-)
    kopretinka http://wiki.sijeme.sk/index.php/Chapa%C4%8D
    jurajc Ďakujem ;-)
      zbaliť

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Treba mašinu vyklopiť a pozrieť aj mechanizmy,ktoré sú odspodu tej oceľovej platne.
    Sú tam tiahla a rôzne kulisové mechanizmy.Je možné že sa niečo uvoľnilo a vzpriečilo.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Nezabudni dole vybrať člnok a vyčistiť aj tam, býva tam dosť prachu z látok, možno nite. Taktiež podávač látky, to sú tie zúbky.

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Ja predpokladám, že bude zaseknutý člnok, nám to často robí Veritaska. Väčšinou pomohol len majster odborník. Manželke to zvykol aj ukázať ako sa tomu pomôže. Pokiaľ som to sledoval, treba pár kvapiek pustiť na člnok, aby sa premastil a potom pinzetou vykývať tú odtrhnutú cverenku a vybrať von.

    starý šijací stroj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.