Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane

prosím, ak som urobila ročné zúčtovanie dane 13.2.2013 a to vyhlásenia mi podpísala klientka že že dátum doručenia dnes 28.2.2013, nie je to neskoro že som jej to odovzdala až za 15 dní? Prevzala si to až dnes.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    dátum doručenie čoho? dokladov? RZD? alebo čoho?????

    ak výsledky z RZD si popredu , neskutočne......
    ZC mali žiadať a predložiť doklady potrebné k RZD do 17 02 2014
    a ty ako ZĽ im musíš urobiť RZD do 31 03 2014
    preplatky vysporiadať aj so štátom aj so zamestnancami vo výplate za 03/2014
    nedoplatky z RZD do konca roka 2014....


    termín je až 30 04 2014, podľa § 39, ods. 6 ZDP
    (6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný doručiť zamestnancovi doklad o vykonanom ročnom zúčtovaní (§ 38 ods. 10) najneskôr do konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi vykonal ročné zúčtovanie. Na žiadosť zamestnanca je zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, povinný do desiatich dní od doručenia žiadosti vystaviť doplnený doklad o vykonanom ročnom zúčtovaní, a to o údaj o vysporiadaní daňového nedoplatku, preplatku, zamestnaneckej prémie alebo daňového bonusu vyplývajúceho z tohto ročného zúčtovania. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, za zdaňovacie obdobie, za ktoré vystavil doplnený doklad o vykonanom ročnom zúčtovaní nebude po dátume vyplnenia tohto dokladu zrážať alebo vyplácať sumy daňového nedoplatku, preplatku, zamestnaneckej prémie alebo daňového bonusu uvedené v tomto doklade.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped uf, ja len že som vykonala ročné zúčtovanie preddavkov na daň 13.2.2014 na základe žiadosti zo dňa 12.2.2014. Dnes tu bola konateľka a prevzala si ročné zúčtovanie pred. na daň fyzicky a do Vyhlásenia (nového mi to podpísala-prevzatie 28.2.2014). Preto sa pýtam, či to tak môže byť-dátum vo vyhlásení (predtým to bol dvojhárok). Som v predstihu viem, Hlásenie podám neskôr Ď.
    maped miluška, odpovedz mi keď sa pripojíš prosím, či to tak môže byť podpísané od nej?
    Mila123 myslím, že áno....ak podpisovala prevzatie RZD
    maped ďakujem
    veronikasad Len ti to mala podpísať do starého Vyhlásenia, to nové platí až od 1.1.2014 a prevzatie RZD tam bude podpisovať až za rok 2014
    maped podpísala do nového - to vadí??? Ja som myslela, že keď to prevzala už v r.2014, tak to tam prislúcha.
      zbaliť

    ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.