Zavrieť

Porady

Peniaze v pokladni

Účtujem v podvojnom účt. a hromadia sa mi peniaze v pokladni, ktoré tam už fyzicky nie sú. Mám tam okolo melóna. Vie mi niekto poradiť legálnu cestu ako sa ich zbaviť, tak aby sa nemuselo nič dodalniť?
Usporiadat
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

To Ťa Katka ĺutujem, aká by mohla byť legálna cesta. Ten kto si peniaze fyzicky zobral mal by preukázať načo.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

To, že peniaze v pokladni fyzicky chýbajú musí mať reálnu príčinu. Ja mám ten istý problém. Väčšinou si ich berie šéf, alebo ich niekomu požičiava. Keď potom raz za čas robím "upratovanie" v pokladni, tak mu ich dám oficiálne na zálohu na 355xxx alebo keď od neho dostanem faktúru, tak mu ju akože zaplatím. A nejakú časť sa mi občas z neho podarí aj dostať späť. Štve ma síce, že mi narasá 355XXX, ale stále je to lepšie ako manko v pokladni.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nám sa to stáva tiež, ale zas na druhej strane, keď peniaze na niečo chýbajú, majiteľ donesie, tak používam účty 365 a 355
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja úplne žasnem, tiež sme súkromná firma, ale peniaze z pokladne bez kvitunku nikomu nedáme. A účet 335 máme saldokontový a prísne sledovaný. Neviem si predstaviť, že by pokladníčke chýbalo fyzicky 50 halierov.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

rosemary
Ja úplne žasnem, tiež sme súkromná firma, ale peniaze z pokladne bez kvitunku nikomu nedáme. A účet 335 máme saldokontový a prísne sledovaný. Neviem si predstaviť, že by pokladníčke chýbalo fyzicky 50 halierov.
Hovoríme o účte 355.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

rosemary
Ja úplne žasnem, tiež sme súkromná firma, ale peniaze z pokladne bez kvitunku nikomu nedáme. A účet 335 máme saldokontový a prísne sledovaný. Neviem si predstaviť, že by pokladníčke chýbalo fyzicky 50 halierov.
To máš šťastie. U nás tiež nedáme peniaze nikomu........samozrejme okrem majiteľa. A s tým sa nedá nič robiť.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

rosemary
Ja úplne žasnem, tiež sme súkromná firma, ale peniaze z pokladne bez kvitunku nikomu nedáme. A účet 335 máme saldokontový a prísne sledovaný. Neviem si predstaviť, že by pokladníčke chýbalo fyzicky 50 halierov.
Rosemary, to je veľmi jednoduché. Napr. zákazník donesie v hotovosti 100 tisíc, preberie ich majiteľ-konateľ-riaditeľ v jednej osobe s tým, že ja mu len vypíšem PPD, on to podpíše, ale ja fyzicky peniaze nevidím, vidím ich len na papieri. A keď vidím, že mi pokladňa dosť narastá, tak to šupnem na 355. Vieš, predsa si nemôžem dovoliť povedať riaditeľovi, že dajte sem tých 100 tisíc!!! A zas napr. keď máme niečo zaplatiť a momentálne firma nemá dostatok peňazí, tak šéf donesie prachy, tak mu to dám na 365 resp. znížim 355.
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Tiež to dávam na 365, ale nechce sa mi donekonečna vypisovať zmluvy o pôžičkách.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
U mňa musí deň čo deň sedieť pokladňa. Peniaze bez miosti pýtam aj najvyššieho. V prípade, že si ich nechá pre seba, tiež používam 365, no podpisuje mi výdavkový doklad. Alebo pár blbých bločkov a hodiť to do nedaňových nákladov. Alebo cih akože niekomu darovať - no to by celkom šlo.
Naposledy upravil ricij : 11.10.04 at 14:04 Dôvod: preklep
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Asi tu ide o klasický problém, keď majitelia si s peniazmi narábajú podľa ľubovôle (veď sú ich, tak čo) na súkromné účely bez zdanenia, ale často sa použijú zrejme aj na nejaké nekalé veci - na podmazy a pod., (vieme ako to v niektorých oblastiach podnikania chodí), a tak účtovný zostatok v pokladni utešene narastá a peniaze nie sú nikde.
Dá sa to prehnať cez vyplatenie podielov na zisku alebo cez mzdy (odmeny) konateľov, cez nejaké DVP a pod. - ale treba to zdaňovať, prípadne aj platiť odvody.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Nerobil by som to cez mzdy, resp. odmeny konateľom - je to príliš nákladné. Alebo podiel na zisku alebo dar. Takto zaplatí daň sročka.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Isteže, s tými odvodmi treba rátať.
Je to vec taktiky, príp. iných vplyvov na rozhodnutie.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Aby sme dostali papierovy stav pokladne smerom dolu na realnu hodnotu, naháňame od všetkých kamošov účty z reštaurácíí, ktoré potom zaúčtujeme ako nenákladové reprevýdavky 513/211. Keď chceš ovšem takto stopiť "melon", musi ti nosiť účty z krčmy minimálne pol mesta. Tak držím palce.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

A ešte tu je jeden moment - vplyv na výsledok hospodárenia a vlastné imanie. Stáva sa že VI je nižšie než ten fiktívny zostatok v pokladni a jeho zreálnenie cez náklady môže spôsobiť že sa dostanete do straty a VI do mínusu.

A to je stav, keď záväzky sú vyššie než hodnota majetku, a to je čas, keď je treba začať študovať zákon o konkurze a vyrovnaní.
Takže je treba sledovať aj súvahu a podľa toho sa rozhodnúť.
0 0
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

Ešte k tým pôžičkám, nemal by si to následne majiteľ zdaniť, alebo mu účtujete úrok? Mala som tiež podobný problém a pri daňovej kontrole mi to prešlo len tak tak.Mala som štastie na osoby s ktorými sa "dalo" rozprávať.

Krásny deň Zuzana
Naposledy upravil Zuzana68 : 11.10.04 at 17:58 Dôvod: pravopis
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Dievčatá, ja žasnem o čom to tu píšete. Celý život robím t.j. 33 rokov s peniazmi, pokladňou a účtovaním, ale o takom niečom som ani nepočula,že by som v pokladni fyzicky nemala mať peniaze. Čo to je? Mám za sebou množstvo šéfov, ukončenie fimy atď, ale také niečo???? Ináč jasné, každý peniaz na 335, mesačne zúčtovať do nuly a v krajnom prípade zrážka zo mzdy. Jedno či to je sám generálny riaditeľ, či náš francúzsky partner. Poznajú Vaši šéfovia zákony??? Veď na tejto porade dávate priame návody na čo sa má kontrola zamerať. A čo audit atď. Bože, ešte asi málo viem. Potom je rýchlozbohatlíkov, a tá naša ekonomika. No musím sa veľa učiť. Ale neviem, neviem či to niekedy strávim. Možno dodôchodku mám ešte 8 rokov......
Už viem, prečo chcel Mikloš podvojné úštovníctvo aj u živnostníkoch a iných malých firmách. Ženy, vy čo pracujete v s.r.o. prípadne v iných takýchto firmách, kde si nectia zákon ako to znášate???
Naposledy upravil Daniela : 12.10.04 at 06:34
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Daniela, je to proste tak, že šéf ide niekde k zákazníkovi a zinkasuje peniaze, o ktorých nám nepovie a nám potom chýbajú, je to len dočasné. Pretože, keď ich znovu potrebujeme, tak ich tam vráti. Myslím si že sa dejú aj horšie veci vo firmách ako toto.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Rozhodne by som nepodpísal hmotnú zodpovednosť za pokladňu....
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Rozhodne nie ...
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Už viem v čom je problém, všetkým sa vám ospraveďlňujem. Preberám účto po niekom inom a tie peniaze sú na 428.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať