Zavrieť

Porady

Peniaze v pokladni

Účtujem v podvojnom účt. a hromadia sa mi peniaze v pokladni, ktoré tam už fyzicky nie sú. Mám tam okolo melóna. Vie mi niekto poradiť legálnu cestu ako sa ich zbaviť, tak aby sa nemuselo nič dodalniť?
Usporiadat
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Nie je ti podozrivé, že tvoja vedúca to nejako kryje? Ja viem, že je ťažké riešiť takéto situácie, ale keď to nepovieš šefovi ty a on sa to nejakou náhodou dozvie, tak na zodpovednosť zoberie asi teba, veď ty máš na starosti pokladňu. Aj keď mu ukážeš podpis, že vedúca o tom vie, tak môže padnúť jedna otázka: a prečo ste to nepovedali mne...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Olgica
U nás oficiálny a účtovný stav pokladne nikdy nesedí, lebo konateľ si vyberá z účtu prachy na "rôzne" platby týkajúce sa firmy. Nebude to podobne?
Až podozrivo podobné, ale nie je to tak, že za zverené peniažky zodpovedá osoba, ktorá s nimi pracuje a má hmotnú zodpovednosť aj papierovo? Na takéto výbery peňazí musia byť doklady aj keď ide o majiteľov alebo konateľov. To treba jednoznačne naučiť a poučiť našich nadriadených. Jednoducho taká je litera zákona-nedá sa svietiť!!!
0 0
MISICKABA MISICKABA

MISICKABA je offline (nepripojený) MISICKABA

Myslím že určite nie, šéf sem nastúpil neskôr ako ja a už tam to manko bolo. Neviem čo by si robila ty? Mám len strach, že keď to poviem bude peklo od šéfky a keď nie budem to mať k náhrade, alebo peklo od riaditeľa. Neviem čo robiť, je to ťažké, som ako medzi dvoma mlynmi.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

lenze takto budes stale nad tym rozmyslat,ja by som to povedala sefke ze som sa takto orzhodla to oznamit sefovi a povedz aj preco lebo ty si tie peniaze ozaj nemala v pokladni ked si ju preberala,a stale nad tym rozmyslas a uvidis ze sa veci pohnu a ako zareaguje sefka -skus to nech to dopadne ako to dopadne,zacni ten problem urychlene riesit,nezavidim ti to ,drzim ti palce
0 0
MISICKABA MISICKABA

MISICKABA je offline (nepripojený) MISICKABA

Ďakujem, musím to riešiť, veď kvôli tomu ani nespím...
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

tak to ti verim ze sa ti neda spavat,poznam to mne obcas po dovolenke nesadne pokladna lebo mi nedaju vsetky doklady a kym to najdem a pridem na to tak su to tiez take noci,len mne to trva tak dva dni-a aj to je blbe
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Som toho nazoru ako vacsina, ze by si to mala oznamit sefovi, ved tie peniaze sa nemohli stratit iba tak a kedze mas zodpovednost za pokladnu a v pripade kontroly ta isto tvoja sefka nebude chranit, skor by som povedala, ze potopi... Urcite to nenechavaj iba na nahodu ako sa to vyvinie
Radsej konat ako neskor lutovat
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Úprimne Ťa ľutujem, pretože čo sa vo Vašej firme robí je postavené na hlavu.

Ale povedzme si to jednoduhšie- je to vizitka šéfa . Väčšinou takéto móresy sú v športových kluboch, kde nejde o 1 melón ,ale o viac melónov / ide aj o cudziu menu/ , ktoré chýbajú v pokladni. Vtedy sa to rieši cesťákmi do zahraničia alebo
pôžičkami. Žiaľ takýto šéfovia sú bez chrbtovej kosti a je len na Tebe, či tam zostaneš a budeš sa naďalej trápiť a vymýšľať nezmysly.
A ešte niečo, ak takýto šéf zistí, že si pri Tebe môže robiť čo chce, tak to bude len horšie a horšie /manko Ti bude len narastať/. Skús to riešiť tou pôžičkou a vysvetli mu, že v pokladni nemôže byť taká vysoká hotovosť!
Naposledy upravil Lila : 07.09.05 at 05:57
0 0
IvanaK IvanaK

IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

neviete mi prosim poradit aky kurz mam pouzit pri vklade 500CZK do pokladne?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

IvanaK
neviete mi prosim poradit aky kurz mam pouzit pri vklade 500CZK do pokladne?
Kurz NBS dňa prijatia CZK do pokladne.

Opravujem sa, správna odpoveď:
Kurzom nákupu v komerčnej banke.
Naposledy upravil liba2 : 28.09.05 at 13:11 Dôvod: nesprávna odpoveď
0 0
IvanaK IvanaK

IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

Dakujem:-)
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Ale keď si to prijala z nejakej komerčnej banky, tak ich kurzom a tým istým aj dávať výdaj.
0 0
IvanaK IvanaK

IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

No vybrali sme z firemneho SKK uctu v Tatra banke 500 CZK a potrebujem ich vlozit do pokladne...????
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Kačena I.
Ale keď si to prijala z nejakej komerčnej banky, tak ich kurzom a tým istým aj dávať výdaj.
Kačenka má pravdu. Treba to prijať kurzom za aký ste ich nakúpili vo vašej banke. Nedomyslela som to, prepáč. (už som z tej "husaciny" zblbnutá).
0 0
IvanaK IvanaK

IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

ahojte este jedna prosba, akym kurzom mam zauctovat do pokladne nakup ceskej dialnicnej znamky, bola kupena vcera a hodnota 300,- a potom este mapa brna za 109Sk?
Dakujem
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

stretol sa niekto z vas s pripadom, kedy firma riesena v exekucii, pripadne v konkurze ma v uctovnictve stav pokladne podstatne vyssi, ako realny stav? ako sa riesi zodpovednost - konatel?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať