Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň. Neviem si rady s uplatnením daňového bonusu. Manžel bol od júna 2013-decembra2013 živnostník. Vo februári 2013 sa nám narodilo dieťa. Daňový bonus si teda môže uplatniť od februára alebo až od júna? Ďakujem za rady.
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ak ma zodpovedajuci prijem za rok, moze si DB uplatnit od februara.
Naposledy upravil ivka70 : 28.02.14 at 20:14
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jankaa20
Dobrý deň. Neviem si rady s uplatnením daňového bonusu. Manžel bol od júna 2013-decembra2013 živnostník. Vo februári 2013 sa nám narodilo dieťa. Daňový bonus si teda môže uplatniť od februára alebo až od júna? Ďakujem za rady.
Doplň výšku príjmu=tržby a základ dane z podnikania za rok 2013.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pozri v zákone - §33
Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 ods. 1 a 2 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane .....
a tiež
... Daňový bonus možno uplatniť už v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa dieťa narodilo ...
2 0
jankaa20 jankaa20

jankaa20 je offline (nepripojený) jankaa20

ďakujem za odpovede... spĺňa podmienky stanovené zákonom (hranicu príjmu+vykázanie základu dane), len som si nebola istá tým obdobím, nikde som to nenašla...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jankaa20
ďakujem za odpovede... spĺňa podmienky stanovené zákonom (hranicu príjmu+vykázanie základu dane), len som si nebola istá tým obdobím, nikde som to nenašla...
Ak splňa podmienky príjmu a základu dane, DB si uplatní za obdobie 06-12/2013
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

veronikasad
jankaa20
ďakujem za odpovede... spĺňa podmienky stanovené zákonom (hranicu príjmu+vykázanie základu dane), len som si nebola istá tým obdobím, nikde som to nenašla...
Ak splňa podmienky príjmu a základu dane, DB si uplatní za obdobie 06-12/2013
preco nie od narodenia dietata vo februari??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať