Zavrieť

Porady

smerovanie do riadku súvahy

prosím vie mi niekto poradiť, konateľ si vyplatil v r.2013 zisk 300€ a chýba mi smerovanie do súvahy. Do ktorého riadku prislúcha? Int. dokladom má zaúčtované 428/364. Aj vo výkaze by to malo byť? V súvahe mi nesedia strany práve o 300€. Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

    vodniksro
    r.112 - v suvahe si treba precitat jednotlive riadky, je to tam napisane, ktore ucty kam....

    mozno by to chcelo doplnujuce info - je to HV z roku 2012 a o rozdeleni uctujes v r. 2013? alebo je to nieco starsie, co mas na 428 a teda cas stareho zisku si vyplacal?

    aky mas zostatok na ucte 364? ak 0,- €, lebo si zauctovala 428/364 a v roku 2013 bola aj vyplata zisku, takze 364/211, 221 - na 364 z tohoto uctovneho pripadu by nemal byt zostatok a teda riadok v suvahe zostane prazdny

    ak je to HV z r. 2012 a o vysporiadani uctujes v r.2013 - pozri, ci ste zuctovali 431
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped je to vyplatený zisk z r.2011 300,00€ v r.2013 428/364. Ostatok zisku má na nerozdelenom zisku 428 181,23€. Chýba mi v súvahe práve tých 300€. Ď.
    vodniksro daj vediet, ci pomohlo iba smerovanie...
    maped v r.112 sa mi stále ukazuje len účet 365 ostatné záväzky voči spoločníkom. Vyplatenie zisku mám zaúčtované na účte428/364 v sume 300€ ako záväzok a to mi má smerovať na r.112? Som z toho jeleň! To by na riadku 112 už nemalo byť, keď to bolo vyplatené vyplatené to bolo v pokladni 364/211. Vyplatil si len do výšky aby nemusel platiť do ZP-odvody. Kam teda patrí tých 300€ do súvahy??
    vodniksro ved to je to, co som napisala, ak to bolo uhradene, uz sa do suvahy nic nenatiahne, lebo matematicky vysledok je 0- €, takze do suvahy nema co ist... lebo 0 sa neuvadza.

    skus porovnat celu hlavnu knihu zo suvahou. tych 300 € moze byt teoreticky nahoda...

    vytlac si suvahu tak, ako ti vychadza, vytlac si hlavnu knihu. a porovnavaj, ci ti ostatne zostatky taha spravne do suvahy.

    takze napr. - r.14 v suvahe - v casti brutto (vrchny riadok) - sedi ti s hlavnou knihou uctu 022?
    dalej - v casti korekcia - sedi ti to na 082?
    a v casti netto - ked odpocitas 022 - 082 z hlavnej knihy, je to to iste, ako mas cislo pri korekcii?

    a takto pokracuj - riadok po riadku


    este ma napadlo dalsi pripad - neviem, v akom programe robis, ale pozri si, ci nemas niekde zakliknute, oznacene alebo podobne omylom - ze tu uhradu nema uctovat. pokladna ti sedi? myslene - kazdy program funguje inac - ja ak chcem mat spravne naparovane uhrady s proforma fakturami, musim nahodit aj proforma faktury, ale tieto maju priznak - neuctovat, to znamena, ze su sice zapisane v knihe faktur, kvoli parovaniu pri fakturach, ale neuctuje sa o nich; takze nemam zapis napr. 314/321; 311/324)
    maped chápem aj ja to tak robím s párovaním fa.
    Budem si to musieť vytlačiť a pokontrolovať. Veľká vďaka. Teraz idem od toho-zmením prostredie, lebo už mi z toho hrabe, potom dám vedieť či sa to podarilo
    vodniksro jasne, niekedy aj to pomoze....

    oki, daj vediet
    maped ahoj, všetko som si vytlačila a pozrela a zrejme to mám dobre úč.ob.v bežnom období mi ukazuje o vyplatený zisk 300€ nižší súčet a úč.ob. v minulom účt. ob. mi ukazuje súčet s tými 300€. Tak sa v v r.2013 znížilo vlastné imanie o tých 300€. Chápem to správne, prosím ťa?
    Mám to správne zaúčtované: v roku 2013 428/364 a vyplatenie tiež v r.2013 364/211 čiže úbytok peňazí je len na strane vlastného imania v r.2013-bežného účt.ob..
    V tomto som úplný nováčik a neviem ako sa to tvári pri vyplatení zisku. V minulosti som si vždy spočítala riadky 068,073,080,084,087 v súvahe každú stranu účt. obdobia- bežné aj minulé a dostala som rozdiel buď zisk v danom roku alebo stratu v danom roku a práve teraz tých 300€ tam v tom rozdiely chýba. Je to takto OK? Ďakujem.
      zbaliť

    smerovanie do riadku súvahy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.