Zavrieť

Porady

Odpočitateľná položka na manželku.

Prosim o odpoveď , môže si ma manžel uplatniť v zamastnaní pri ročnom zúčtovaní dane ako vyživovanú osobu ? Poberám invalidný dôchodok v nízkej sume. Nie som evidovaná na ÚP. Mám 58 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lara 25 Ďakujem pekne , mzdárka tvrdí , že p. Mihál im na školení povedal , že ak nie som evidovaná , tak nemáme nárok .
    Mila123 určite to tak nebolo, ID nemusí byť evidovaná na UP a má nárok na nčzd na manžel/manželka
    na školení dávali materiály, nech si ich mzdárka preštuduje....
    aj ja som osobne bola keď J. Mihál prednášal a tvrdím, že môže si uplatniť....
    ak by ju mzdárka neuplatnila, požiadaj mzdárku RZD a podaj ODP do 31 03 2014....
    Lara 25 Ďakujem veľmi pekne , potešili ste ma
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ďakujem pekne , mzdárka tvrdí , že p. Mihál im na školení povedal , že ak nie som evidovaná , tak nemáme nárok .
    ÁNo, tak, je tam viacero podmienok a medzi nimi aj evidencia na ÚP takže p. Mihál informoval správne. Ty splňaš teda jednu z podmienok a to invaliditu.
    Lara 25 Ďakujem veľmi pekne

    Odpočitateľná položka na manželku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.