Zavrieť

Porady

vianočná kolekcia ako reklama?

Pred vianocami sa rozdali vianočné kolekcie zamestnancom. Z nákupu som uplatnila DPH, čo som asi nemala. Dala som to ako výdaj zo SF. Kolekciu som mala zdaniť zamestnancom, čo ma ani nenapadlo. No proste veľa chýb a teraz rozmýšľam, že aby som nemusela opraviť DPH a ani zamestnancom výplaty, tak by som to zaúčtovala akože sme tie kolekcie dali svojim klientom ako reklamný predmet, akože obal kolekcie by bol reklamný. Vtedy by som nemusela opravovať nič a normálne by to šlo do nákladov. Dá sa to???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SF nemôže byť použitý na nákup reklamných predmetov. SF slúži zamestnancom. Musíš to zamestnancom dodaniť a samozrejme aj podať DDP k dph.

    mala som skôr na mysli, že už keď som to takto domrvila, tak by som kolekcie vyhodila zo SF a dala by som to len ako reklamný predmet. Akoby sme kolekcie nedali zamestnancom ale klientom. Alebo takto: Dá sa vianočná kolekcia uznať ako reklamný predmet?
    Ak to preúčtuješ na 501 AÚ-reklamný predmet, potom nemusíš nič dodaňovať. Nikde nie je špecifikovaný pojem reklamný predmet, takže to môže byť pokojne aj dezert.
    Naposledy upravil Tweety : 01.03.14 at 13:49
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps mala som skôr na mysli, že už keď som to takto domrvila, tak by som kolekcie vyhodila zo SF a dala by som to len ako reklamný predmet. Akoby sme kolekcie nedali zamestnancom ale klientom. Alebo takto: Dá sa vianočná kolekcia uznať ako reklamný predmet?
    karakul ... ak to vyhodíš zo SF, tak to musíš dať inde - dáš to do nákladov, nebude ti sedieť HV - prašť ako uhoď
    psps HV výsledok nevadí, veď ešte nie je podané DP a môžem ním hýbať. Ide len o JÚ. Ja stále len rozmýšľam, či sa dá kolekcia zahrnúť do reklamných predmetov.
    vodniksro hm, ked sa dari, tak nech uz poriadne, ze?

    a aka bola suma tej kolekcie? Zmesti sa to do limitu, hej?

    Tweety - a ja by som mozno aj urobila ako tsts. Jasne, ze urobit opravy v uctovani, nie vydaj zo SF, ale preuctovat na 501, nie 513. Aka je vobec pravdepodobnost, ze jej pridu na kontrolu? O rok, dva, tri..... Dovtedy uz budu dalsie vianoce a psps si uz da pozor . Pri systeme, ako funguju kontroly - DPH nevie o dani zo zavislej cinnosti, dan PO nema potuchy o DPH..... Ako by jej dokazali, ze to fakt nedala klientom? Ak by mala este nahodou nejaku zvysnu kolekciu, tak vyrobit etiketu s logom firmy, pripadne aspon nazov fi, nalepit to na obal, urobit foto a prilozit to k dokladu o nakupe kolekcii.
    Z druhej strany - teraz sa s tym pohra a opravi to, sama sa k chybe prizna. Za dodatocne DDP dostane taku istu pokutu v sucasnosti, ako ked by s tym neurobila nic a najdu jej to oni.
    vodniksro kym som dopisala, doplnila si, ze je to JU, takze uctovanie 501, 513 sa ta samozrejme netyka....
    psps jedna kolekcia stála 4,99 e. Veru nechce sa mi podávať DDP a dodaňovať zamestancom. Je mi lepšie to dať ako reklamný predmet (ak by som účtovala v Pú tak na účet 501) A takto isto konateľka nakúpila kalendáre a rozdali ich aj zamestnancom aj klientom. Tiež by som asi musela kvôli tomuto opraviť DPH a dodaniť zamestnancom, takto si urobím len nejakú internú evidenciu, ktorým klientom sa kalendáre a kolekcie odovzdali a myslím, že mám hotovo. Kalendáre som najskôr rozmýšľala, že ich dám do kancelárskych potrieb, ale je ich viac a kancelária žiadna.
    psps Ďakujem, Tweety, vodniksro, upokojili ste ma.
    vodniksro suhlasim tweety... na 501 v PU, ma JU, tak do rezie, ked to bolo za 4,99 €, nechala by som to tiez uz tak....
    bola som na skoleni, skolitel z DU, komentoval reklamny predmet nasledovne: no ked si date konak, tak to je jasneze repre, ale ked si na ten konak date nalepku s logom, tak mate reklamny predmet a potom si date konak
    Tweety Vodniksro-pojem réžia už v JÚ nie je, rovnako ako povinnosť mať na reklamnom predmete logo..
    psps vodniksro, to je dobrééééé
    vodniksro no to viem.... rychlo ma len nenapadlo, ako sa to teraz v JU vola, nerobim nikomu JU, iba evidenciu a potom PO, ale chapeme sa...

    logo - to som skor myslela na take "kriticke" predmety, ako kolekcia, konak a pod... aby nemali moznost hovorit, ze je to repre.... logo skor ako ochrana firmy, pre istotu
    Tweety no ja áno, ale zadávateľku môžeš pomýliť.
    psps Tweety, teraz ma napadlo veľa príkladov.... Viem, že to by asi neprešlo, ale napríklad, kúpim deťom čokolády, dám si ich do 501 , však akože klientom....
    vodniksro jasne tweety, to ma nenapadlo, pardon
    Tweety psps-veľa špekuluješ
    psps Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
      zbaliť

    vianočná kolekcia ako reklama?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.