Zavrieť

Porady

postup pri vybavovaní - Formulár A1

Milé dámy a páni.. ak smiem -chcem sa Vás spýtať, či ste mali problém s vydaním tohto formulára v soc. poisťovni? kolko to trvá a ako to prebieha? ja budem mať asi problém keď ho budem potrebovať skoro myslíte že by ho mohli vystaviť aj skôr.. na základe nejakého čestného prehlásenia.. ďakujem všetkým za odpoveď
Anik si živnostník , platíš si odvody na SP
Martin Bačík živnosť mám založenú od 26.2.2014
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozri stranku Soc. poistovne, info mas aj v prislusnych tlacivach

    http://www.socpoist.sk/koordinacia-s...o-zabezpecenia
    Martin Bačík ok... pozeral som i túto stránku : http://europa.eu/youreurope/citizens...%20declaration
    , no mne ide o to : kto s tým reálne prišiel do styku ... potešila ma jedna veta : Predbežné vyhlásenie

    Takisto je možné, že budete musieť vyplniť predbežné vyhlásenie, v ktorom deklarujete svoj úmysel pracovať v hostiteľskej krajine,
    ktorá by mi mohla zaručiť promptné vybavenie tohoto formulára... aj keď v to neverím

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    vitaj v klube
    Takže na 99,99 budeš mať problém , resp. túto žiadosť od Teba prevezmú až keď sa preukážeš 2 Fa, resp hlavne tým, že činnosť ktorú budeš vykonávať v zahraničí si vykonával už na SVK min. 2 mesiace - ako doklad budú chcieť doložiť aj tie 2 FA.
    Okrem iného mal by si začať platiť aj dobrovoľné odvody na sociálne poistenie, aspoň tak nám to bolo vysvetlené zhruba pred 3 týždňami - toto bola pre mňa novinka, tie 2 faktúry pýtajú už dávno. Na vystavenie toho formulára majú 45 dní, ale zvyčajne to netrvá dlho.
    Píšem Ti len z praxe na rýchlo Ti neviem nájsť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin Bačík alebo vitaj na Slovensku... sakra !! ja už sa tu nebudem ničomu diviť.. najhoršie je na tom
    to, že som po dlhom trápení našiel dobrú prácu.. kde potrebujú rýchlý nástup.. a teraz toto.. žiaľ neznalosť zákona neospravedlňuje
    Anik je to trochu choré, už to, že aby si mohol ísť pracovať - musíš si vybaviť živnosť. Potom 2 mesiace pracuj na SVK a v zahraničí na Teba bude niekto určite čakať 2 mesiace.
    Martin Bačík presne.. ale aj tak neverím.. že aj tento paškvil A1 sa nedá legislatívne obísť.... to by ma zaujímalo, či ho majú v týchto krajinách rumunci,bulhari,poliaci atď..
      zbaliť

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Reálne som to zažila , SP má zákonnú lehotu na vybavenie 60 dní , tak to aj bolo
    - ešte otázka si živnostník na SK a budeš živnostník v krajine EU ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie prednostne ti ho dajú len ak si rodina niekoho významného
    Martin Bačík mysliš??? žial nemám nikoho
    Martin Bačík živnostník budem na slovensku.. aj v zahraničí.. (teda dúfam :-) )
    hanelie ak nemusíš, nerob to skomplikuje ti to riadne život kým sa zorientuješ kde čo platiť aké tlačivá vybavovať na obidvoch stranách - ja sa momentálne intenzívne učím modliť
      zbaliť

    postup pri vybavovaní - Formulár A1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.