Zavrieť

Porady

Prestup na inu školu

Chcem sa opytať som druhačka na strednej škole a chcela by som prestupiť na inu školu z inym odborom ako mam ja dalo by sa to bez toho aby som musela začinať od prveho ročnika ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    to si musíš zistiť na tej škole, na ktorú chceš prestúpiť - aké tam majú podmienky...
    Zuzka Zuzana aha taže mi treba isť k riaditeľovi tej školy na ktoru chcem prestupiť a čo mam povedať v tej škole kde som teraz ?
    Andy Kralik Zatial nic,
    kym nezistis podmienky prestupu na skole kam chces ist.. teda ci ti uznaju vyuku, do ktoreho rocniku ta vezmu, za akych podmienok, ci nebudu nejake naklady, a pod... a kym sa nerozhodnes definitivne..
    A ked sa rozhodnes - potom povies : pravdu
    Zuzka Zuzana z kozmetičky na vychovneho pracovnika
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka Zuzana Mam 18 rokov...ja byvam len s mamou a ona o tom vie
    lujza.j by som dokončila ročník ak sa to dá.....a ostatné si zistila na škole o ktorú máš momentálne záujem..ako už bolo spomenuté....
    korela Musím sa prikloniť k lujza.j, má veľa pravdy v príspevku. Ale za chvíľu končíš druhý ročník, ak je to trojročné štúdium, budeš mať už v ruke jednu odbornú kvalifikáciu do života.
    Nie je ľahká doba, budeš flexibilnejšia v prípade možných existenčných ťažkostí.
    Poznám ženu, ktorú otec prinútil si urobiť výučný list počas normálnej strednej školy s maturitou, práve preto, čo sám zažil.
    V 1968 prišiel o miesto riaditeľa veľkého podniku, potom robil bagristu. Finančne bol síce na tom prakticky rovnako, ale psychika ...
    Netuším, ako sa jej to vtedy podarilo, to nemohol byť iba kurz, konkrétne - strihanie a šitie. Skončila nakoniec aj VŠ techn. smeru, ten smer mala aj na strednej.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Chcem sa opytať som druhačka na strednej škole a chcela by som prestupiť na inu školu z inym odborom ako mam ja dalo by sa to bez toho aby som musela začinať od prveho ročnika ?
    No asi ťa nepoteším. Školy umožňujú prestupy medzi školami a započítanie absolvovaného ročníka/kov, ale len vtedy, ak obory sú rovnaké, alebo podobné. Ty však chceš prestúpiť zo školy z oborom v zameraní služieb na školu so zameraním na výchovu a prácu s ľudmi - ču sú úplne rozdielne obory a spolu nesúvisia. Prestup možný bude, ale s nástupom do prvého ročníka - ale to zistíš jedine priamou návštevou školy, kam prestúpiť chceš.
    alaya1 Nemusi ist osobne na druhu skolu. Staci, ak v 1.skole ukonci na svoju ziadost studium a poda si riadne prihlasku na studium na dalsej skole.
    misoft Alebo tak - tiež alternatíva.....

    Prestup na inu školu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.