Zavrieť

Porady

Prestup na inu strednu školu počas šk. roka

Chcela by som sa opytať ,či je možne prestupiť zo zahraničnej školy na inu strednu školu na Slovensku na konci 1. polroka?.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dinkooo je offline (nepripojený) dinkooo

    dinkooo
    Pokial ma ta skola rovnake/podobne predmety tak problem nieje, maximalne sa robia tzv. prestupove skusky. Problem by som videl v ochote skoly. Priatelka prestupovala z CR k nam na podobnu skolu a na statnych sme nepochodili, ale sukromna problem nevidela

    Anna215 je offline (nepripojený) Anna215

    Anna215
    dakujem za dopovede... Ja chcem prestupiť z rakuska, žeby som od 2.polroka chodila sem na slovensko lenže sukromnu školu si asi nemožeme dovoliť tak uvidim...

    dinkooo je offline (nepripojený) dinkooo

    dinkooo
    ono fakt zalezi aj kde do skoly (mesto), niekde kde je nedostatok ziakov budu len radi, lebo na kazdu hlavu maju prispevky...
    Zdravím,

    Keďže je blízko pred koncom prvého polroka tak ja som sa nejak rozhodol, že by som rád prestúpil na inú strednú školu. Teraz som v 2.ročníku na Priemyselnej škole strojnícka a odbor strojárstvo, keďže prečo chcem prestúpiť tak ide o zadania ktoré sa z niektorých predmetov vyžaduje, čo sú povinné na klasifikovanie. A keďže mám problém aj s tým, že nestíham odovzdať jedno zadanie tak neviem či sa mi oplatí prestúpiť na inú školu na tú kde som mal tiež prihlášku.

    Ďakujem za odpovede.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot A riaditeľ tej školy, kam chceš prestúpiť, by ťa zobral? Pýtal si sa ho?

    Lebo keď nie, tak ani o tom neuvažuj.
    Marek Štec Tak ja som na tu školu mal prihlášku ale som si vybral inú. Keby som sa ho mal spýtať alebo zistiť info si myslím, že by ma zobral.
    Chobot No tak tam pošli písomnú žiadosť o prestup, alebo zbehni (ak je to v tvojom meste) na študijné oddelenie, kde ti povedia, aké sú podmienky prestupu. Predpokladám, že jednou z podmienok bude ukončenie prvého ročníka na súčasnej škole a potom asi diferenčné skúšky. Ale to ti povedia len na škole, tu to nikto nevie.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Anna215 Pozri príspevok
    Chcela by som sa opytať ,či je možne prestupiť zo zahraničnej školy na inu strednu školu na Slovensku na konci 1. polroka?.
    Ako postupovať

    Školský zákon žiakovi umožňuje prestúpiť zo štátnej na súkromnú školu a naopak, vymeniť dve školy rovnakého typu, ale aj zmeniť odbor štúdia. “Prestup žiaka do inej strednej školy na ten istý alebo iný študijný odbor alebo učebný odbor povoľuje riaditeľ strednej školy, do ktorej sa žiak hlási," informuje Dana Španková z ministerstva školstva.
    Riaditeľ, ktorý rozhoduje o prijatí nového žiaka z inej školy, však nemá nijakú povinnosť dieťa prijať, nech by dôvody prestupu boli akékoľvek. Podmienkou prestupu je úspešné vykonanie rozdielovej skúšky, ak ju riaditeľ určil.

    Ak sa rodičia s deťmi rozhodnú pre zmenu, mali by sa teda najprv informovať u riaditeľa novej školy, či vôbec môže dieťa prijať a za akých podmienok. Či škola dieťa môže prijať, to sa rodičia dozvedia prakticky hneď na prvom stretnutí s riaditeľom. Až keď si podajú na novú školu žiadosť a keď dostanú písomne kladné stanovisko, treba to ohlásiť v starej škole. Niekedy to ide prakticky zo dňa na deň, niekedy to môže trvať dlhšie.

    http://ozene.zoznam.sk/cl/100285/249...j-skoly-na-inu

    http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest

    Prestup na inu strednu školu počas šk. roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.