Zavrieť

Porady

tvorba OP k dobropisu

ahojte, prosím o radu, či mám robiť OP k dobropisu V zákone sa píše že sa OP tvorí k zdaniteľným príjmov, ja som mala dobropisom ponížené náklady. Mám teda tvoriť OP k tomuto DBS?
4 komentárov     zbaliť
tictac7 dobropisom ponížené náklady= dobropis od dodávateľa?
sona123 áno, čo viem od konateľa tak nám ten dobropis ani nezaplatia - tým mi vzniká pohľadávka a neviem či k tomu robiť OP
tictac7 sú splnené všetky podmienky na tvorbu OP? Inak, ono to nie je len tak, že tvorím OP a kašlem na pohľadávku - o tú sa treba aj starať = vymáhať - prvá podmienka na tvorbu OP je to, že nesmie byť premlčaná..... - dnes uplatníš tvorbu OP ako daňový výdavok - potom sa na to vykašleš - tak to bude treba dodaniť.....
sona123 ja viem, len to je DBS ešte z r.2012 - vtedy mi konateľ povedal že to nezaplatia že pôjdu do konkurzu, vtedy sme boli v splatnosti tak som OP nerobila no teraz firma v konkurze nie je a ja mam pohľadávku na ktorú konateľ kašle. nie je to vôbec významná suma cca 200 eur ale aj tak som to nechcela nechat tak
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    sona123 (Dnes 23:24) ja viem, len to je DBS ešte z r.2012 - vtedy mi konateľ povedal že to nezaplatia že pôjdu do konkurzu, vtedy sme boli v splatnosti tak som OP nerobila no teraz firma v konkurze nie je a ja mam pohľadávku na ktorú konateľ kašle. nie je to vôbec významná suma cca 200 eur ale aj tak som to nechcela nechat tak
    -----------------------------------------
    no tak vytvor OP v zmylse ZoDzP + pošli inventarizáciu pohľadávok k 31.12.2013 a vybavené. ...a sporadicky pozeraj tie spoločnosti v konkurze.....

    tvorba OP k dobropisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.