Zavrieť

Porady

omylom 2x zaplatena dan z prijmov PO

Chcela by som vas poziadat o radu ako postupovat v pripade, ze firma omylom odviedla-zaplatila vypocitanu dan za 2012, pricom mala preplatok, ktory dan. urad uhradil na BU. Defakto teda zaplatila dan 2x. Mozno uvedenu sumu(zaplatenu na ucet DU) brat teraz ako preddavok a odpocitat tu sumu od dane za rok 2013?
vopred dakujem za rady a odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nie. Treba sa dohodnúť so správkyňou a poslať jej písomnú žiadosť na započítanie takto vzniknutého preplatku s daňovou povinnosťou. ...a určite sa to nerobí 31.3. - riešila by som to hneď.
    tanamel ou, fiiha, myslela som, ze to bude jednoduchsie. A ako viem kto je "moja spravkyna"? Mam ist osobne na DU ci staci telefonicky? dakujem pekne tictac7!
    tictac7 no správkyňa je na DÚ podľa sídla firmy a podľa písmenka.... Ty v daňovom priznaní uvedieš riadnu daňovú povinnosť, bez ohľadu na Tebou spomínaný "preplatok" a s ňou sa musíš dohodnúť, že posielaš žiadosť o zápočet daňovej povinnosti, ktorá Ti vznikla podaním DP za rok 2013 s preplatkom, ktorý je vedený na dani z príjmov PO tejto spoločnosti....

    omylom 2x zaplatena dan z prijmov PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.