Zavrieť

Porady

neštastné pohľadávky

prosím Vás o radu, ak by ste si našla čas, mám v účtovníctve pohľadávky, ktoré stále odkladám z roka na rok a tento rok som sa rozhodla, že ich vyradím z účtovníctva a neviem si s tým rady, že či ak takto urobím, to bude dobre:
v roku 2005 bola vytvorená OP na pohľadávky takto:
pohľadávka splatná 11.10.2004 v sume 896,24 eur – na spoločnosť bol vyhásený konkurz
zaúčtovaná bola 546/391 s tým, že v roku 2005 to ostalo v nákladoch firmy

ďalšie pohľadávky splatné 20.11.1999
26.06.1996
30.09.1997 spolu v sume 4.091,- eur
zaúčtované boli na 559/391 s tým, že v toku 2005 tieto boli pripočítateľné položky Tieto pohľadávky sú stále v knihe pohľadávok a ja ich chcem vyradiť môžem tak urobiť
391/311 s tým, že suma 896,24 bude v roku 2013 pripočiteteľná položka k základu dane???
391/311 s tým, že suma 4.091,- nebude mať vplyv na základ dane ???
Naposledy upravil zuzanna : 06.03.14 at 07:36 Dôvod: prosim taku jednoduchu odpoved k tomuto neviem si s tym rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Ak bol na spoločnosť vyhlásený konkurz v r 2004 a bol ukončený (nájdete to v Obch. vestníku), potom nemusíte zvyšovať základ dane a je jedno, či ste prihlásili pohľadávku alebo nie. Ak konkurz nebol ukončený, pohľadávka je premlčaná, počkal by som do ukončenia konkurzu.
    4091 EUR - to ste už zdanili (opravná položka nebola v nákladoch), ak je to premlčané, a máte súhlas štatutára, potom vyraďte tak ako píšete bez dopadu na ZD.

    neštastné pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.