Zavrieť

Porady

Zápočet pohľadávok

Prosím o radu:
1. vystavila som 3 faktúry na a)177720Sk, b)11834Sk, c)148765Sk.
Faktúra b) sa dobropisovala, a pretože sme nechceli aby peniaze pendlovali hore-dole, tak sme sa dohodli, že vystavím dobropis a firma urobí započet s fa a), lenže medzitým som faktúry a)a b) taktiež dobropisovala, z dôvodu, že som zle uviedla DPH, takže som vystavila nové faktúry na sumy len o niečo vyššie ako boli predtým a)177958Sk a b)148978Sk.
Z toho mi vyplýva, že firma nám dlhuje 315102Sk.
Lenže účtovníčka z firmy mi poslala náhľad - zápočet pohľadávok, aby som ho potvrdila, ale na sumu vyššiu a to:338 319Sk (táto suma je spočítanie 3 faktúr víď hore, to je suma ktorú nám predtým dlhovali)
Chcem sa spýtať, ako k tomu prišla ak je to správne, a prosím vás o radu, lebo jej budem ohľadom toho volať a nechcem pred ňou vyzerať ako blbec. Poradte mi prosím.
Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Gong
    Prosím o radu:
    1. vystavila som 3 faktúry na a)177720Sk, b)11834Sk, c)148765Sk.
    Faktúra b) sa dobropisovala, a pretože sme nechceli aby peniaze pendlovali hore-dole, tak sme sa dohodli, že vystavím dobropis a firma urobí započet s fa a), lenže medzitým som faktúry a)a b) taktiež dobropisovala, z dôvodu, že som zle uviedla DPH, takže som vystavila nové faktúry na sumy len o niečo vyššie ako boli predtým a)177958Sk a b)148978Sk.
    Z toho mi vyplýva, že firma nám dlhuje 315102Sk.
    Lenže účtovníčka z firmy mi poslala náhľad - zápočet pohľadávok, aby som ho potvrdila, ale na sumu vyššiu a to:338 319Sk (táto suma je spočítanie 3 faktúr víď hore, to je suma ktorú nám predtým dlhovali)
    Chcem sa spýtať, ako k tomu prišla ak je to správne, a prosím vás o radu, lebo jej budem ohľadom toho volať a nechcem pred ňou vyzerať ako blbec. Poradte mi prosím.
    Díky
    Takéto tranzakcie je treba vopred dohodnúť a svoju predstavu poslať protistrane e-mailom alebo faxom na odsúhlasenie, ako si to predstavujem aby to bolo na papieri a každá strana má tie isté sumy. V telefone sa to odsúhlasí, každý tomu rozumie a skutočnosť je iná asi tak ako u teba a sú problémy, lebo dokady sú zaúčtované atď...

    Zápočet pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.