Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2013 - práca v ČR aj v SR

Dobrý deň
Manžel pracoval v roku 2013 v ČR do 03/2013. Tam som mu urobila daňové priznanie a podala - má preplatok 8 325 KČ.
Rekapitulácia:
Zárobok v ČR: Príjem 72 217 kč, poistenie - 24 556 kč, daň - 8 325 - tú mu celú vrátia.
Ako to mám dať do daň priznania tu na Slovensku, keď od 04/2013 pracoval tu a mal príjmy - 4052,79, poistné - 543 a daň - 134,47€. Do ktorých riadkov to mám dať. A ešte sme si počas roka 2013 neuplatňovali bonus na 1 dieťa - 254,64 eur. Prosím o pomoc - hlavne riadky - kde to mám napísať. Kurz som použila 25,98 € voči českej korune. Ďakujem veľmi pekne


Ďakujem
Naposledy upravil Jana Fodorová : 14.03.14 at 10:49
3 komentárov     zbaliť
Anik aké DP budeš podávať A, alebo B ?
vicktor Anik, prosim ty porad ktore tlacivo. Kamarat technik je na tom rovnako - 5 mesiacov v CR, 7 mesiacov tu. Je slovak, manzelka na MD, 1 dieta. Mna ekonoma sa pyta ako ma postupovat, ale k daniam mam daleko...
Jana Fodorová Ja budem dávať priznanie A
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    samozrejme príjmy z ČR pripočítaš k príjmom na SVK k nejaké mal.
    Český príjem vyjmeš cez r. 47
    a vyplníš aj oddiel IX. na str. 5


    viktor je to veľmi málo info, aby som Ti mohla poradiť.
    Ak je zamestnanec tiež to bude tlačivo A ak bol aj SZČO tak B , ak mal vysoké príjmy
    zrejme si bude chcieť uplatniť aj odp. pol. na manželku musí však splňať podmienky podľa zákona oDzP
    §11 odst. 4
    a) manželku (manžela), na ktorú si môže daňovník uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane, manželka (manžel) žijúca s daňovníkom v domácnosti, ktorá sa v príslušnom zdaňovacom období starala o vyživované (§ 33 ods. 2) maloleté dieťa podľa osobitného predpisu,63a) žijúce s daňovníkom v domácnosti alebo ktorá v príslušnom zdaňovacom období poberala peňažný príspevok na opatrovanie63b) alebo bola zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie63c) alebo sa považuje za občana so zdravotným postihnutím63d) alebo sa považuje za občana s ťažkým zdravotným postihnutím63e)
    Naposledy upravil Anik : 05.03.14 at 11:46
    vicktor skor ako som sa zorientoval, kamarat hlasi, ze to ma vyplnene. Snad dobre. Nerozumiem, tak ma nepokarhaj - vseobecne sa pise o ROCNEJ sume odpocitatelnej ciastky. To si moze odpocitat celu sumu aj ked tu robil 7 mesiacov? Za 5 mesiacov ma nejaku ulavu v CR.
    Anik neboj nepokarhám ja tiež nerozumiem niektorým veciam, ktoré sú pre niekoho úplnou banalitou.
    Vždy si pomyslím, že aký všelijaký ľudia šoférujú a majú vodičáky a ja nemám odvahu ho urobiť- to len tak od cesty. Áno má nárok na celú odpočítateľnú položku ako každí, kto nie je k 1.1 - starobný, alebo výsluhový dôchodca.

    Daňové priznanie za rok 2013 - práca v ČR aj v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.