Zavrieť

Porady

Odporúčate štvorročnému dieťaťu inhalácie vincentky a gentamicinu. Ak áno, v akom pomere, ako často a ako dlho?

Odporúčali nám to na imunológii. Dočítala som sa však, že je to antibiotikum a preto pátram po ďalších názoroch odborníkov. Tak teda len samú vincentku?
Naposledy upravil Marika Vranov : 04.03.14 at 07:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    pátraš po ďalších názoroch odborníkov medzi účtovníčkami ?
    Marika Vranov Milá účtovníčka! Všade, kde radia, pýtam sa ... niečo sa hádam dozviem. Pýtali sa mnohí predo mnou a budú aj mnohí po mne, lebo na tejto stránke existuje rubrika s názvom ZDRAVIE - všimli ste si? Na otázky v tejto rubrike odpovedá lekár, ktorý je určite odborníkom - alebo podľa Vás nie? To nech posúdia iní, (nie nejaká Soňa K , ktorá nevie ani to, že dospelí cudzí ľudia si vykajú).
    willma hmmm asi si nepostrehla, že na všetkých internetových fórach teda aspoň na drvivej väčšine si ľudia tykajú bez ohľadu na vek . A fakt je, že s takouto otázkou je prvoradé obrátiť sa na pediatra, ktorý sa Ti stará o dieťa, a nie hľadať širinu marinu info na nete.
    Marika Vranov ďakujem

    VcelkaMaja je offline (nepripojený) VcelkaMaja

    VcelkaMaja
    Ja som mala dobré skúsenosti s inhalovaním vincentky a syn mal len 2 roky. Používala som to v čase jeho laryngitídy a na rozprášenie som používala takú odstredivku, ktorá bola pre 16 rokmi dostupná v elektropredajniach (bola cenovo dobre dostupná v porovnaní s inými prístrojmi) - tým chcem povedať, že to bola studená inhalácia.
    Marika Vranov ďakujeme

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Vincentku a cígeľku som dávala variť pod postieľku, radil mi to jeden primár zo Štrbského plesa, mali sme doma celé basy. Dieťa nesmelo ale mať horúčku, ale veľmi to pomohlo.Muselo sa vypariť veľa, až tieklo po okne. Neviem nič o gentamycíne, ale lekárka BXL píše, že nie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BXLmiami Vincentka ano,ale Gentamycín je širokospektrálne antibiotikum
    terezamaria No tak to je potom sila, pridávať ho do vincentky :-)
    Marika Vranov dakujeme
      zbaliť
    Pozor na gentamycin, je ototoxicky, to znamena, ze nenavratne poskodzuje sluchove bunky. Mna nepoucili a pri intravenoznom podavani som dostala silny tinitus, to je zvonenie v oboch usiach. Dnes je to na sile 75 decibelov a hrozne mi to zneprijemnuje zivot. Neda sa to vyliecit a zvoni neustale. Ludia chodia s tym psychiatrovi.
    Marika Vranov dakujeme za radu a vám prajeme vela síl a cestu k uzdraveniu

    Odporúčate štvorročnému dieťaťu inhalácie vincentky a gentamicinu. Ak áno, v akom pomere, ako často a ako dlho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.