Zavrieť

Porady

Aký elektronický zabezpečovací systém odporúčate?

Potreboval by som zabezpečiť rodinný dom elektronickým zabezpečovacím systémom (základné čidlá na pohyb, rozbitie skla, atd., zasielanie alarmov cez GSM).

Preferujem modulárne riešenie t.j. primárne zabezpečenie hrubej stavby proti vniknutiu cudzej osoby, neskôr prípadne napojenie na políciu a dodatočný monitoring na diaľku.

Máte niekto skúsenosti s firmou (BA a okolie), ktorá takéto veci inštaluje?
Ak áno napíšte ako ste boli spokojný a orientačnú cenu koľko vás to celé stálo (inštalácia+samotné zariadenie).

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Myslim ze systemov a firiem v okoli BA bude viacero.

    Cenu odhadujem tak do 30.000 Sk, pravdaze podla vybavy...

    Btw. na poslednom CONECO som sa o toto zaujimal a firma (uz neviem aka) poskytujuca Jablotron hovorila ze spolupraca sa zacina s nimi uz pri hrubej stabe kedy oni zapozicaju (starsi/pouzivany) bezpecnostny system. Tvarili sa ze zadarmo.

    Musurko je offline (nepripojený) Musurko

    Musurko
    Máte niekto skúsenosti s montážnymi firmami EZS:
    ALARMYSRO
    ARETA
    ROBSON SECURITY
    HARMONY

    prípadne niečo podobné?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jezevcik88 Pozri príspevok
    Ja som si spravil bezdratovy jablotron a je to uplne v pohodicke.
    Dodám, že je možný nastaviť na hlásenie vniknutia na GSM, pevnú linku, políciu príp. súkr. bezp.službu. Samozrejme posledné dve možnosti sú za mesačné poplatky.

    jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

    jezevcik88
    A kazdopadne si ho vies namontovat aj svojpomocne, ked sa co i len trosku vyznas do pocitaca :-D A dodrzis par zasad ktore su aj k tomu prilozene. Netahas nikde ziadne kable a baterie v tych komponentoch maju ze vraj vydrz okolo 2-3rokov. Tak uvidim :-D
    Ked tak daj vediet poradim..

    igor111 je offline (nepripojený) igor111

    igor111
    EZS (elektronicky zabezpecovaci system) je mozne napojit na policiu len po suhlase PZ SR! Musite mat spracovany projekt EZS, ktory oni schvalia (povinne su napriklad cidla rozbitia skla a podobne. Su s tym pomerne silne opletacky lebo policajti nechcu mat falosne poplachy. A s tymi opletackami je to samozrejme aj drahsie.

    Jablotron sme montovali pred nejakymi rokmi (bezdrotovy) a bol dost nespolahlivy (odchadzali klavesnice, v cidle vydrzala baterka 2 mesiace a pod). Mozno sa odvtedy zlepsili

    jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

    jezevcik88
    Tieto posledne jablotrony asi budu lepsie. Snad Tato rada JA 80 mi znamy hovoril,ze je vcelku nova. Prihlasit sa to da aj na mestku policiu, neviem ci su tam take opletacky a nie je to myslim ani az tak drahe.

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    Ahojte,

    viete prosím poradiť niekto Vami vyskúšanú firmu v okoli BA, v okolí Malacky....?
    Ďakujem.

    kubko333 je offline (nepripojený) kubko333

    kubko333
    Mám pozemok, na ktorom začínam stavať a chcel by som ho zabezpečiť kamerovým systémom proti krádeži materiálu. Pozemok sa nachádza do 1 km od domu,v ktorom bývam s priamym výhľadom naň zo strechy (cez pár stromov). Rozmýšľam nad takým niečím, že kamera zabudovaná na pozemku bude bezdrátová s dosahom do 1 km a nejaký senzor pohybu by mi prostredníctvom GSM oznámil pohyb v objekte, takže by som si to mohol skontrolovať na monitore doma. Tá kamera by bola napríklad cez nejaký WIFI systém ... existuje niečo také???

    Maczo je offline (nepripojený) Maczo

    Ing. mikroelektorniky, profesionál v oblasti objektovej a priemyselnej bezpečnosti ...viac Maczo
    Zdravim,

    kamerovy system na stavbu je mozne spravit - dokonca aj cez WiFi, ale to je potrebne vidiet ...

    Co sa tyka samotnych zabezpecovaciek, skuste pozriet temu Alarm na fore ModraStrecha.sk ... Mam tam zopar prispevkov, mozno pomoze ...

    Beznemu cloveku sa tazko rozhoduje, ktora firma je dobra a ktora nie, lebo pokial dokonale neovladate metody navrhu a realizacie, da sa vas lahko "dobehnut".

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Jablotron vraj nic moc a bezdrotovy alarm tiez neodporucam, problemy s vybijanim baterii, navyse teoreticky radio sa da vyrusit rusickou(aj ked je to kodovane) kdezto kabel je kabel. A navyse ten elektromagneticky smog z toho.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Palusko.sk Pozri príspevok
    A navyse ten elektromagneticky smog z toho.
    No co ja viem... V stene mas kable na 230V, kablovku, ethernet, WiFi a par mobilov...

    Bezdrotove snimace nepracuju v kontinualnom rezime a hlavne maju vykon radovo mW.

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    To je jasne, EM smog ti robi vsetko mozne, z toho co si vymenoval ale len wifi a mobily, kable mozes vynechat, bud su na nizkej frekvencii (elektricke) alebo su tienene (kablovka, internet). A navyse kabel je kabel, nie ako ucelove ziarenie bezdrotovych technologii... Ja osobne si wifi nikdy do domu nedam(aj preto ze je nespolahliva, potenicalne zneuzitelna a malo vykonna ako vsetky bezdrotove technologie vratane alarmov) a mobily na noc vypinam.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Palusko.sk Pozri príspevok
    To je jasne, EM smog ti robi vsetko mozne, z toho co si vymenoval ale len wifi a mobily, kable mozes vynechat, bud su na nizkej frekvencii (elektricke) alebo su tienene (kablovka, internet). A navyse kabel je kabel, nie ako ucelove ziarenie bezdrotovych technologii... Ja osobne si wifi nikdy do domu nedam(aj preto ze je nespolahliva, potenicalne zneuzitelna a malo vykonna ako vsetky bezdrotove technologie vratane alarmov) a mobily na noc vypinam.
    WiFi je fajn vec, a da se neuveritelne lahko zabezpecit - sice budem mierne offtopic, ale:

    - nastavit zabezpecenie WEP2
    - zakazat broadcast SSID

    Domace WiFi myslim nebude zaujimave pre utocnika, aby sniffoval a lamal WEP2/AES sifry Hlavne ak je okolo 100 nezabezpecenych

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Ano, vsetko sa da zabezpecit, ale aj vsetko sa da prelomit Staci ze sa susedove decko bude nudit... wifi je fajn vec, napriklad na letisku alebo na namesti, ale doma by som sa jej chcel osobne vyhnut... ale toto je uz fakt offtopic tema

    lola87 je offline (nepripojený) lola87

    lola87
    Jednoznačne odporúčam Jablotron. Nám to montovala firma Metacontrol a boli sme nad mieru spokojní. Neskôr nám robili ešte aj kamerový systém a zatiaľ žiadny problém nebol. Určite doporučujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.