Zavrieť

Porady

Úprava základu dane pri pozstavení živnosti.

Prosím o radu či treba upraviť ZD o zásoby na sklade pri pozastavení živnosti na tri roky. Klient má zásoby na predajni okolo 11 000 €. Jedná sa o náhradné diely na autá. A ako je to s DPH -čkou. Dočítala som sa ,že treba podávať aj nulové, ale keď sme podali,tak z DÚ volala pani,že netreba..Ďakujem pekne vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak pozastavil živnosť na 3 roky , musí upraviť ZD § 17 odst.8 a 9 .

    Čo sa týka DPH §81 odst.2 pojednáva o povinnosti požiadať o zrušenie . Pozastavenie živnosti na 3 roky sa berie ako keby živnosť zrušil , čiže musí vysporiadať aj DPH .
    Naposledy upravil Zita5 : 04.03.14 at 05:54

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ja riešim rovnaký problém....
    podľa informácii z DÚ zrušiť registráciu DPH nemusí, ale že treba podávať nulové DP k DPH....
    my sme sa však rozhodli zrušiť registráciu DPH....
    teraz mi prišlo oznámenie o tom, že rušia platenie dane k dátumu prerušenia živnosti.....
    zvyčajne býva v tom rozhodnutí aj určené posledné obdobie za ktoré je povinnosť podať DP k DPH.... tu však nič také nie je napísané.... mám ešte čakať na ďalší papier alebo podať DPH čo najskôr ?
    FO bola štvrťročným platiteľom DPH......

    Úprava základu dane pri pozstavení živnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.