Zavrieť

Porady

účtovanie poistného plnenia totálnej škody plnené v nasledujúcom roku

Dobrý deň,
nepodarilo sa mi na porade nájsť odpoveď na moju otázku, tak ju pridávam ako novú...vopred ďakujem za odpoveď.
Jedná sa síce ešte o rok 2011, no vtedy som z PÚ iba začínala,tak som sa spoľahla na pomoc panej, ktorá mi s tým pomáhala.
7.12.2011 sme mali poistnú udalosť s totálnou škodou, čiže nebola vystavená faktúra za opravu... 30.12.2011 sme auto predali ako vrak, no k zmene údajov na technickom došlo až 2.1.2012. No a pani mi to zaúčtovala takto, že zaúčtovala daný predaj, no nevyradila auto, dala ešte aj daňový odpis za rok 2011 a vyradila ho až k 2.1.2012 a následne v januári 2012 doúčtovala aj poistné plnenie, ktoré došlo na účet v januári 2012.
No a teraz, keď sa v danej problematike vyznám viac, tak mi to príde ako zle zaúčtované a myslím, že ak bolo auto predané k 30.12.2011,tak už nebol nárok na daňový odpis, ale malo sa vyradiť v roku 2011....čo s poistným plnením, to neviem.
Rada by som si to dala do poriadku, ak je to zlé...nechcem riskovať, že mi to dodaní a zosankciuje daňový úrad (
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    - urob DDP 2012 - výnos z poistného plnenia tam nepatrí, ani prípadné doodpisovanie ZC pri vyradení.
    - urob DDP 2011 - patrí tam výnos z poistného plnenia. Nie je nárok na odpisy. Urob vyradenie auta v ZC a v prípade, ak je ZC vyššia ako plnenie, o túto sumu zvýšiš základ dane na riadku 8 Tabuľka A, časť III.

    účtovanie poistného plnenia totálnej škody plnené v nasledujúcom roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.