Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie časť III

Len pre utvrdenie sa chcem opýtať. Pri tlačive ročného zúčtovania je aj časť tri. Tá sa vyplňa len vtedy ak sa po vykonaní ročného zúčtovania zamestnanec rozhodne vykonať daňové priznanie? Inak tam nevypisujem nič,že?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    Presne tak, Katka. Mala som dnes prípad, že si zamestnanec "spomenul" na príjmy zo sprostredkovania a pritom už som mu urobila ročné a aj v mzde zahrnula preplatok. Tak som mu vypísala časť III., podpísal mi prevzatie a tým pádom už nemusím opravovať nič, on si to vysporiada sám s daňovým úradom. To len na okraj.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Diamant
    Presne tak, Katka. Mala som dnes prípad, že si zamestnanec "spomenul" na príjmy zo sprostredkovania a pritom už som mu urobila ročné a aj v mzde zahrnula preplatok. Tak som mu vypísala časť III., podpísal mi prevzatie a tým pádom už nemusím opravovať nič, on si to vysporiada sám s daňovým úradom. To len na okraj.
    Ďakujem. Vedela som že to takto nejako bude ale zdalo sa mi také divné nechať to nevyplnené Tak som sa radšej opýtala šikovných poraďákov

    TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

    TATRY MKS
    Prosím, neporadili by ste mi - ja to potrebujem z inej strany - môj známy - tiež sa mu stala taká vec, požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, ktoré mu aj urobili - v posledný marcový týždeň mu prišlo potvrdenie o príjmoch z §6. ods.1,písm.a) - musí podať daňové priznanie B - chcem mu v tom pomôcť -
    vyplním odd.V -závislú činnosť, odd.VI-príjmy § 6.ods.1,písm.a) pokračujem ďalej - až ku nezdaniteľným častiam ZD - má odp.časť na seba, a doplnkové
    dôch.sporenie - bez bonusu - mám problém len v tom, či niekde uvádzam sumu preplatku dane, ktorú mu vráti zamestnávateľ ? - prosím súrne - ďakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak sa s ním zamestnávateľ vysporiadal, od zamestnávateľa potrebuje aj druhú stranu RZ, kde bude uvedené akým spôsobom sa vyrovnali.

    TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

    TATRY MKS
    Lenka, ďakujem, za rýchlosť... Od zamestnávateľa doniesol časť III. k ročnému zúčtovaniu, kde mu vyšiel preplatok - bude vrátený vo výplate za 3/06 - len neviem, či sumu z roč.zúčt. treba uviesť aj do daňového priznania B - ďakujem za pomoc

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nedá sa dohodnúť so zamestnávateľom, že zamestnanec si vysporiada preplatok resp. nedoplatok v DP?

    TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

    TATRY MKS
    Lenka -hlásim sa až teraz, ešte mi v tomto všetkom vypadol aj počítač - vypínali nám dnes el.prúd a to je asi výsledok - musel prísť až technik. So zamestnávateľom sa asi nedá dohodnúť aj z dôvodu času - už len dva.... dni a zamestnávateľ je 150 km od prevádzky - takže všetko riešia poštou. Nikde som ani "nevyčítala" - vychádza mi to tak, že daň zrazená u zamestnávateľa by sa mala uviesť nulou - pretože vlastne tak, ako mu bola z výplaty stiahnutá presne takou sumou mu ju vrátili - je to napísané v III. časti - asi by to tak mohlo byť .... pôjdem zajtra na DÚ a tam to asi budem musieť doriešiť. ďakujem za pomoc

    Ročné zúčtovanie časť III

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.