Zavrieť

Porady

kolegyna na mna podala staznost. ako sa branit?

Dobrý deň, kolegyňa napísala list na vedenie firmy a v ňom sa na mňa sťažuje a očierňuje ma. dokonca padlo aj vážne obvinenie,že som jej niečo ukradla! Sú to samé lži a veľmi ma to uráža. Riaditeľ sa k tomu postavil tak, že si ma dal predvolať, zostavil trojčlennu komisiu ale nechcel mi prečitať tú sťažnosť. nemám náhodou právo si to prečítať? rada by som sa k tomu vyjadrila písomne a nie pred komisiou. ake mám práva? ako to riešiť? prosím poradte. Zajtra mám mať výsluch pred tou komisiou a som velmi nervozna aj ked pravda je na mojej strane. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dobrý deň, kolegyňa napísala list na vedenie firmy a v ňom sa na mňa sťažuje a očierňuje ma - ak ju to baví, môže. Ale bude musieť to dokázať. dokonca padlo aj vážne obvinenie,že som jej niečo ukradla! detto - musí ONA dokázať - inak krivé obvinenie Sú to samé lži a veľmi ma to uráža - urážať môže, ale používaj hlavu - nie emócie... . Riaditeľ sa k tomu postavil tak, že si ma dal predvolať, zostavil trojčlennu komisiu ale nechcel mi prečitať tú sťažnosť. Nemusí - ale MUSÍ ťa oboznámiť s podstatou a predmetom, prečo ťa pred komisiu pozvali nemám náhodou právo si to prečítať? rada by som sa k tomu vyjadrila písomne a nie pred komisiou. Môžeš sa aj písomne, ale najskôr si vypočuj, čo ti predložia - potom môžeš reagovať. A môžeš požiadať aj o právnika, alebo im oznámiš, že sa s nimi bude baviť tvoj právny zástupca ake mám práva? ako to riešiť? prosím poradte. Zajtra mám mať výsluch pred tou komisiou a som velmi nervozna aj ked pravda je na mojej strane ak je právo na tvojej strane - tak prečo si nervózna - chladná hlava, chladná hlava - toť základ úspechu..... dakujem
    Okrem toho - akonáhle si riešená komisiou - vyhotovuje sa zápis. ktorý podpisuješ. A rada: prečítaj si všetko slovo od slova a pomaly! A každý list zápisu popíšeš (aj keď budú asi nadávať) tesne pod text!

    Dôvod: pokiaľ by si nepodpísala každý list, mohli by (ak by boli takí podlí) dopisovať svoje a na záver by bol tvoj podpis, že si to čítala. Takto nebudú mať možnosť nič doplniť.

    Na základe zápisu a sedenia pred komisiou sa rozhodneš, či budeš bojovať sama, alebo cez právnika.



    Uvedom si - ONI tebe musia dokázať to, čo si "spáchala", ten kto podal podnet a obvinil ťa, musí dokázať, že si to vykonala. Pretože vždy platí prezumpcia neviny! Takže pokiaľ nemajú dôkazy, nevedia odôvodniť - si stále nevinná. A keď sa dokáže, že si v tom nevinne - požiadaš o meno tej onej a môžeš na ňu podať tr. oznámenie pre tr. čin krivého obvinenia. Zároveň bude nútená táto komisia vydať onen dotyčný list ako tvoj dôkazový materiál pre súdne konanie a vyšetrovanie.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Tweety
    Isto nemáš právo si to prečítať, ak to nebolo adresované Tebe. Ale komisia ťa určite oboznámi so sťažnosťou aby si sa mohla k nej vyjadriť.
    divné pred sudcom sa prečíta obžaloba a obžalovaný ju dostane písomne od žalobcu a celý spis je vždy k nahliadnutiu tak prečo by toto mala byť výnimka že podnikový tribunál nemusel oboznámiť obžalovaného s predmetom žaloby a dôkaznym materiálom? To ani v rodine pred rodičovskou fackou sa nerobilo
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Pali - naznačím takto: obžalovaný, zločinec má viacej práv a ochrany, ako poctivec a poškodený - je to tu stále a vždy sa to opakuje......a zákonodarcovia s tým nič nerobia..... im predsa ide o fleky a prachy na ich účtoch.....
    Llívia Obvinený nerovná sa automaticky zločinec, ten zlý!
    misoft Je rozdiel medzi obvinený a obžalovaný.... obvinený - tomu len dávajú za vinu a musia to dokázať. Obžalovaný - toť bývalý obvinený, ktorý to má oficiálne na lajstre a dokázané dôkazmi - len už sa jedná, koľko vyfásne. A zločinec? Tých máme dosť všade - aj tam hore......
    Llívia Ani byť obžalovaný ešte neznamená byť zločinec.
    misoft I to sa stáva..... ale často je zločinec označený ako "nevinný" a obeť ako "vinník"......
    pavol54 llívia všetko závisí od množstva peňazí ak ťa obžaluje protivník ťažký od peňazí = si zločinec
    misoft ....aj keby si bol nevinný ako ľalia....
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Isto nemáš právo si to prečítať, ak to nebolo adresované Tebe. Ale komisia ťa určite oboznámi so sťažnosťou aby si sa mohla k nej vyjadriť.

    kolegyna na mna podala staznost. ako sa branit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.