Zavrieť

Porady

Oplatí sa založenie účtu v ČR keď tam aj pracujem a následné posielanie mzdy na EUR účet v SR?

Prosím poraďte mi, čo je výhodnejšie. . . Denne dochádzam do ČR za prácou. Založiť si účet v ČR alebo nechať si zasielať mzdu na EUR účet v SR. Pravidelne v daný deň v mesiaci sú mi strhávané poplatky za hypotéku atď. . .
- Aké sú poplatky v ČR, poplatky / kurz predpoklad. nákup valuty /?
- Platenie CZ kartou v SR / kurz stred? /
- Ak by posielali mzdu na EUR účet / poplatok za prevod-percento alebo pevná čiastka ?/
- Je výhoda alebo existuje prepojenie ČSOB v SR a ČR ?

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj misod áno oplatí sa ti založiť účet v CZ a to u FIO Banky pri založení účtu dostávaš automatický aj účet vedení na Slovensku s tým že čísla účtov budú rovnaké a budú sa líšiť len kódom banky v CZ to je 2010 a Slovenská FIO banka 8330, uvediem príklad : číslo účtu v CZ čo dostaneš bude napríklad 12345678 / 2010 a Slovenské bude to isté 12345678/ 8330 účet je vedení za 0Kč / 0€
    v CZ dostaneš k Fio účtu nasledovné :
    Zřízení, vedení i zrušení účtu - zdarma
    Internetbanking - zdarma
    Smartbanking - zdarma
    Příchozí a odchozí platby v rámci ČR v CZK - zdarma
    Příchozí a odchozí platby mezi ČR a SR v EUR - zdarma
    Bezkontaktní platební karta MasterCard Debit PayPass - zdarma
    10 výběrů/měsíc z bankomatů Fio banky - zdarma
    A ďalších až 5 výběrů/měsíc z cizích bankomatů v ČR díky aktivnímu používání karty - zdarma
    Trvalé příkazy, SIPO a inkaso - zdarma

    Čo sa týka ďalšieho bodu či je výhoda medzi ČSOB SK a CZ tak tam výhoda žiadna nie je aspoň ja som ju pri pozeraní ponuky nenašiel

    FIO CZ Bežný účet

    Vo FIO sa účet zakladá v 14 menách je len na vás v akej by bol či si zvolite česku korunu alebo euro . Prevod z českého účtu FIO do ČSOB SK je bez poplatku .

    Zatiaľ čo z ČSOB CZ do ČSOB SK Vám tiež prevedú peniaze ale za nejaký poplatok ako to sami pišu ale musí isť o SEPA platbu už som ti to aj našiel a skopiroval :
    Odchozí SEPA převod nad částku 50 000 EUR stojí v ČSOB CZ : na na přepážce
    1 %, min. 250,–max. 1 500,– Kč , Alebo tiež pri okienku Odchozí platba ve prospěch klienta ČSOB v ČR a v SR stoji 9 Kč . A ešte k tomu by ste musel platiť za vedenie účtu v ČSOB CZ nejakých 120Kč . Preto by som Vám odporučil FIO budete mať účet bezpoplatkov a 10 výberov z bankomatov FIO zdarma . O všetkom potrebnom sa potom opýtajte v banke Snaď som Vám kúsok pomohol .

    Kurz v Čechách je 27,44 Kč za 1 Euro , je to kurz zo dňa 24.4.2014 podľa ČNB.

    Oplatí sa založenie účtu v ČR keď tam aj pracujem a následné posielanie mzdy na EUR účet v SR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.