Zavrieť

Porady

Zalozenie uctu na eBay + PayPal/Moneybookers

Mozem si zalozit ucet na eBay aj ked nemam PayPal ani nic podobne? Ako by som si potom poslal na ucet peniaze? Ako by som si mohol zalozit paypal aj ked nemam embosovu kartu?

Flexo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Ucet na eBay si zalozit mozes. Prinajmensom sa dostanes ku kontaktnym udajom zakladatelov drazieb.

    Aj paypal si zalozit mozes. No bude nepouzitelny, kym si ho nezaktivujes s uctom alebo kartou.

    Skratka - ked cez paypal peniaze prijimas, nevies sa k nim dostat fyzicky, kym nemas aktivovany ucet. Ak peniaze posielas, nevies ich na paypal dostat, kym nemas embossovanu kartu.

    Flexo je offline (nepripojený) Flexo

    Flexo
    A ta aktivacia uctom ako prebieha? Musim mat tu embosovu kartu alebo sa to da aj klasickym uctom? Daju sa uz posielat peniaze z PayPalu na slovensky ucet?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Ved sa zaregistruj - vytvor si ucet a uvidis, co vsetko to po tebe bude chciet.

    Jednoducho - ked ides zaplatit za nieco cez paypal a nemas na paypal ucte ziadne peniaze, tak potrebujes embossovanu kartu, aby si v podstate zaplatil za ich sluzbu/produkt. Tak ti pripisu peniaze na ich ucet, s ktorym mozes anonymne platit po celom svete.

    Ak ponukas svoje digitalne umelecke diela na predaj a niekto sa ich rozhodne kupit - zaplati cez paypal, tebe sa pripisu peniaze. No nevies sa k nim dostat, kym nemas ich ucet "sparovany" so svojim.

    Mozno to ide aj inac, no bez normalnej karty sa nedostanes daleko. Zajdi do banky, informuj sa, daj si na nu nizky limit. Niektore banky ich vydavaju bez poplatku alebo len s minimalnym prave v pripade, ze ide o prve vydanie karty tohto druhu. T.j. budes mat 2 karty k 1 uctu.

    pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

    Pohodový človek pacifik667
    Ja som zaregistrovaný na www.paypal.com /prednastavená eBay-om/ a tento je v angličtine, chcem ho použivať na: http://www.ebay.co.uk/ ,kde som sa zaregistroval, neviem anglicky tak som zvedavý ako mi to pôjde. Chcem kúpiť retiazku cena+poštovné činí 12 Eur, ako to bude ked zásielka pride na SK? Príde priamo ku mne domov alebo ju budem musieť ísť vybavovať v najbližšej colnici?

    koenzim je offline (nepripojený) koenzim

    koenzim
    Tovar kupeny z ebay a zaplateny prostrednictvom paypal je zasielany na adresu, ktoru udas v registracii papal uctu. Cize pokial tam udas svoju adresu, kurier (pripadne posta) ti tovar doruci priamo domov.
    Moze nastat situacii, ze by to slo cez colnicu, ale to len vtedy, ak nakupujes mimo EU. Pokial je tovar zasielany z krajiny EU, neplati sa clo ani ziadna dan navyse.

    pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

    Pohodový človek pacifik667
    Chcem kúpiť retiazku na eBay vo Velkej Británii, ale neviem či tento predajca túto striebornú retiazku posiela z ÚK alebo Číny? Pozrite stránku a poradte, Má PUNC 925 bude teda z čistého striebra?, dakujem:
    http://cgi.ebay.co.uk/Stylish-Mens-J...d=p3286.c0.m14

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    dany predajca zasiela na slovensko "post to: worldwide" co znamena zasiela do celeho sveta... niekedy davaju zlavu za postovne za dalsi tovar...

    len predajca je z ciny... "item location: china", to znamena, ze ak bude hodnota tovaru spolu s postovnym viac ako 22 eur, tak ta bude kontaktovat bud posta alebo kurier kvoli precleniu zasielky... hodnota 22-150 eur podlieha 19% nasej dph, nad 150 eur je to 19%dph plus clo... moze sa ti tak nakup predrazit o 19 az cca 40%...

    treba este sledovat tzv. feedback u kazdeho predajcu... osobne by som nekupovala od niekoho kto ma menej ako 99% resp. by som si poriadne precitala negativne skusenosti nakupujucich a podla toho sa rozhodla...
    no ja ked kupujem veci cez ebay, vaccsinou su z hong kongu. normalne pridu postou az domov. kupoval som zopar veci aj nad 250 dolarov, prislo mi to domov vzdy, bez cla a poplatkov. na baliku nikdy nebola udana jeho hodnota. niektory predajcovia tam dokonca pisu ze ho mozu poslat ako dar, cim sa v niektorych krajinach da vyhnut plateniu cla (neviem ci aj u nas)

    pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

    Pohodový človek pacifik667
    Ďakujem za velmi uspokojivé odpovede, ešte bi ste mohli dať komentár či táto strieborná retiazka 50 cm x 10 mm s puncom 925 od predajcu divine2888,Power Seller 99,1% je ozaj strieborná alebo iba postriebrená? viď:
    http://cgi.ebay.co.uk/Stylish-Mens-J...d=p3286.c0.m14

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    na linku, kt. si prilozil, uz skoncila aukcia (bid) ak ale najdes pri konkretnej veci "buy it now" tak ta cena uvedena za tymto textom je cena, za kt. si mozes dany tovar okamzite zakupit bez prihadzovania...

    napr. momentalna cena bude 1,- GBP a cena buy it now bude 15,- GBP plus postovne napr. 3,- GBP... ak chces drazit tak musis aukciu sledovat a prihadzovat do ceny, kt. si schopny akceptovat za danu vec... ak si ale spokojny s cenou 15+3 tak sa kupuje cez "buy it now", tym aukcia konci...

    ako hlavny material je pri popise napisane striebro, tak snad to striebro bude...

    pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

    Pohodový človek pacifik667
    Aktivoval som si paypal, po 4 dňoch mi stiahol 1,5 Euro z karty eMAX /mBanka/ ale ešte na danom účte ku eMAX karte mám blokované 2 Eurá a neviem na aký účel, čo to môže biť? Poradte ako sa to bude dalej chovať alebo aký bude další postup?

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Pri registracii PayPal stiahne jednorazovo 1.5 EUR z tvojej karty na tvoj PayPal ucet (tychto 1.5 EUR mozes neskor pouzit na platby cez PayPal).
    Dalsie 2.0 EUR by ti uz PayPal blokovat nemal, ak si ovsem nevykonal cez PayPal nejaky nakup. Po aktivovani mozes PayPal ucet riadne pouzivat, napriklad aj na nakupy cez eBay.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.