Zavrieť

Porady

Ako si nastavím RT-10 Router Wireless-n150 ?

Zdravím mám problém ako si nastaviť tento router lebo som s toho jeleň mám ho asi 1 mesiac skúšal som to na mojom PC ešte pred mesiacom ale nešlo to.
Pomyslel som si že mám starší PC tak to nepôjde tak som zavolal kamoša a on zobral NB ale ani jemu to nešlo nastaviť.
Tak som si povedal že počkám na NB kt.som dostal a že tam to pôjde no nič nejde.
Proste ked dám IP adressu toho routra tak mi to nenačitá.
Možno že je to ľahké ale ja to neviem nastaviť tak dakujem za každú radu
Pozeral som aj na YT ale tam to načitá normálne a ide to ale mne nič tak neviem ja by som bol najradšej ak by to malo CD a cez to pohodlne a ľahko nainštalovať ... mám internet od mágia ak to treba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    V prehliadači 192.168.0.1 prípadne kombinácie posledných dvoch číslic:
    xxx.xxx.1.1; xxx.xxx.1.0
    Teraz som pozeral - je to ASUS router - teda 192.168.1.1 - v prehliadači (IE, FF, Opera, Chrome) zadať v adresnom riadku http://192.168.1.1
    Prepojenie medzi PC a routerom káblom. Nastaviť sieťovú kartu v PC na Automatické (Získavanie IP adresy, DNS adresy servera).
    Naposledy upravil misoft : 09.03.14 at 16:53
    Gizza Hej diky pomohlo

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    1. a si pripojeny k tomu router-u?
    2. ako si k nemu pripojeny? Kablom, ci cez wifi?
    3. Aku IP adresu zadavas, ked sa chces dostat na router?
    4. Co to je "YT" ?

    Mohol by si sem prilepit, co ti vypise ked vo Windows command line zadas ipconfig /all ?
    windows command line spustis, ked do "Spustit" zadas "cmd" a stlacis "enter"
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft YT = YouTube.....
    A som mu napísal - čo a ako - dúfam, že on vie čítať....
    Gizza Hej YT youtube
    hej pohode ide všetko dakujem
    misoft Tak opatrne so surfovaním - na internete sa nájdu aj vírusy, aj kone..... samá háveď.....
    taiko tak z toho som jelen ja. Problem teda bol, ze si nevedel IP routra? Ci co si vlastne nevedel "nastavit" ?
    misoft Môže byť vo viacerých veciach - napr. 192,168,1,1 - tak toto nenačíta; zadá iné čísla IP adresy na konci - nenačíta; sieťová karta ma napevno nastavenú IP - router sa nenačíta - on totiž posiela IP adresy podľa nastavenia a DHCP - stačí, aby IP v PC bolo napr. 192.162.0.0 napevno a žiadne spojenie. Preto som jej poradil, aby sieťovú kartu nastavila na automatické získavanie IP adresy - vtedy zoberie to, čo ponúkne router.....
      zbaliť

    Ako si nastavím RT-10 Router Wireless-n150 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.