Zavrieť

Porady

Ako vyplniť daňové priznanie ak som ho nedal zamestnávateľovi?

Dobrý deň, bol som odcestovaný zo zdr. dôvodov. Nestihol som podať vo firme žiadosť o daňové priznanie. Prišlo mi z firmy zúčtovanie. Robil som len v jednej firme, mám 1 dieťa.Chcel by som sa spýtať,ktorý typ daňového priznania mám vyplniť a ako?mám aj dieťa pripomínam, keď si chcem uplatniť naň bonus, treba ta tiež niečo dopísať?Obávam sa či to zvládnem sám, neurobili by mi to aj na sociálke?ďakujem za pomoc.
kn-alka ... tak teraz si dostala ročné zúčtovanie, alebo potvrdenie? Nie je to jedno !!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak si mal príjmy len z pracovného pomeru (teda zo závislej činnosti) podávaš DP typ A. Návod ako ho vyplniť aj tlačivo nájdeš tu:

    http://www.pp.sk/7983/Danove-priznan...013_50615.aspx

    Pochybujem, že nájdeš na sociálke niekoho, kto ti to dobrovoľne spraví. Nie je to ich povinnosť. A asi na žiadnom úrade ti to asi nespravia. Môžeš si to vyplniť a ak máte milé a ochotné mzdárky, tak ti to môžu za malú odmenu (čokoláda, káva) skontrolovať.

    Nie je to ťažké, ak máš trochu filipa a logické myslenie, tak to zvládneš aj sám.

    Inak oficiálne by to mohla spraviť nejaká účtovnícka alebo firma (či podnikateľ) s náplňou práce finančné poradenstvo - ale za poplatok. Ale teraz majú tých daňových priznaní vyše hlavy.

    Ako vyplniť daňové priznanie ak som ho nedal zamestnávateľovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.