Zavrieť

Porady

Nuznany paragraf

Dobry vecer. Mam jednu otazocku. Ochorela mi dcerka,mala velke teploty,tak som zavolala doprace ze na druhy den nepridem kedze musim ist surne s dcerkou k lekarke. Lekarka mi dala papier,cize paragraf,na ktorom bolo zozadu napisane,,doprovod nutny cely den,,,,ked som prisla doprace a dala im papier tak mi vzadu v kancelarii povedali ze mi to neuznaju kedze som mala mat poobednu smenu,ze je zaciatok mesiaca a ze si to mam dorobyt,,,,pdotykam ze lekarka bola od 11nasej,dcerka s vysokymi teplotami,nemohla som ju dat doskolky cizesom snou musela byt doma,,,,no v praci mi papier nechu zobrat. Neviem ako to mam teaz riesit. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si bola s dcérou na vyšetrení v dopoludňajších hodinách, postup zamestnávatela je správny. Náhrada mzdy pri tejto prekážke v práci patrí zamestnancovi za čas strávený ako doprovod na lekárske vyšetrenie, nie na domáce ošetrovanie. Tak ako píše Katy, mala si si vyžiadať od lekárky OČR-ku, ktorú prepláca max. po dobu 10 kal. dní sociálna poisťovňa. Dávka je však podstatne nižšia ako platená prekážka v práci hradená zamestnávatelom.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    je to také všelijaké - § je na ošetrenie u lekára na nevyhnutný čas!
    Požiadaj lekárku o OČRku - podľa mňa je to elegantnejšie riešenie ..

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Teraz sa dohodni so zamestnavatelom na dovolenke alebo nahradnom volne ... alebo si daj vypisat spatne OCRku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.