Zavrieť

Porady

Započítať zaplatené dôchodkové sporenie do sociálneho poistenia v ČR?

Zdravím.
Dostali sa mi do rúk podklady od českého zamestnávateľa, kde klient časť roka vykonával závislú prácu. Na výplatných páskach sú uvedené odvody do ZP (4,5%) a do SP (6,5%). Na poslednej páske je odvod do SP iba 3,5% a odvod na dôchodkové poistenie zvyšné 3%. Neviete mi poradiť akú sumu mám uviesť do zaplateného SP v zahraničí? Či aj s tým dôchodkovým, ktoré predstavuje dobrovoľné presunutie povinnej platby zo SP do fondu, alebo bez nej?
Ďakujem
veronikasad vypisuješ slovenské, alebo české DP ?
Elfii Slovenské
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyžiadaj si od českého zamestnavatela úhrn zrazeného poistného zo zamestnanca. Na českom potvrdení zvykne byť uvedené poistné platené zamestnávatelom
    Elfii Český zamestnávateľ nebol ochotný poskytnúť potvrdenie o úhrne zrazeného poistného za zamestnanca, poslal iba výplatné pásky.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ja by som započítala všetko zaplatené poistné za zamestnanca je to povinný odvod
    v konečnom dôsledku odvody vyčíslené máš a SVK o nič neukrátiš je to príjem vyňatý nezabudni ak vypisuješ A dať aj do IX. údaje vzťahujúce sa k ČR

    Započítať zaplatené dôchodkové sporenie do sociálneho poistenia v ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.