Zavrieť

Porady

Prenájom nebytových priestorov Fo vlastnej jednoosobovej sro

Dobrý deň,niektoré veci ohľadom mojej otázky som si na porade našla ,ale nie na všetko,takže by som poprosila o radu,aby som si bola 100% istá,keďže som začínajúci účtovník-samouk.Sro,ktorá ma jediného spoločníka si od neho ako od FO chce prenajať nebytové priestory,ktoré potrebujú veľa opráv.Fo je už registrovaná na DÚ a chce so so svojou sro podpísať zmluvu,v ktorej by boli všetky opravy zahrnuté,aby si to sro mohla dať do nákladov.Otázka:Fo si praje,aby nájom bol symbolický vzháldom k opravám,ktoré na vlastné náklady sro urobí-Je to možné?Nie je to nepeňažný príjem vlastníka,pokiaľ sú všetky opravy jasne stanovené v zmluve?Ak by sa jednalo sčasti aj o technické zhodnotenie-čo by bolo v zmluve samozrejme zahrnuté tiež,aby si to odpisovala sro-je možnosť rozdelenia,teda časť TZ a časť priamo náklady-opravy údržba?

V budúcnosti by chcela FO presunúť aj prenajímanie iných priestorov,z ktorých má príjem.Je možné urobiť nájomnú zmluvu na tieto priestory s sro za symbolické 1 euro,keďže si príjem z nich dá sro do účtovníctva a vlastne sa jedná o jednu a tú istú osobu?ko je to v tomto prípade najlepšie vyriešiť z energiami,keďže sa FO chce zbaviť povinnosti podávať DP,zo symbolických súm by jej nevznikla povinnosť a všetko chce presunúť na svoju sro,pričom nehnuteľnosti si chce nechať vo svojom vlastníctve ako FO.

Zdĺhavé zadanie viem,ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prenájom nebytových priestorov Fo vlastnej jednoosobovej sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.