Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - daňový bonus

Chcem vás poprosiť o radu. Zamestnanec nastúpil do našej firmy v priebehu roka 2013. Predtým pracoval v inej firme, kde si uplatňoval daňový bonus na 1 dieťa. U nás si neuplatňoval. Teraz v ročnom zúčtovaní mu chcem vyplatiť dodatočne daňový bonus za 2 mesiace, ktoré pracoval u nás. Akú sumu uvediem do riadku 10 ročného zúčtovania? Celú sumu za celý rok 254,64 eur, alebo len nárok za 2 mesiace, ktoré chcem dodatočne vyplatiť teda 42,82 eur. Lebo do riadku 11 sa mi nedajú vpisovať údaje, a nedá sa tam doplniť suma daňového bonusu, ktorý mu vyplatil predchádzajúci zamestnávateľ. ďakujem za rady. (Ešte doplním, že robím v programe Oberon)
Naposledy upravil daja : 11.03.14 at 15:01
10eva dobrý chcela by som sa opýtať má narok na danový bonus zamestnanec ked 2 mesiace poberal PN lebo to nedostal vo vyplate príjem mal 3526,56 potom si môže uplatniť danovy bonus v danovom priznani?
10eva ešte by som sa chcela opýtať do akého riadku mám dať danový bonus zaškrtnem danovy bonus za rok 2013 celly rok pre dve deti je to 509,28 56 dám celu sumu danoveho bonusu 509,28 a do riadku 58 dam suma danoveho bonusu vyplatena zamestnavatelom a to 423,64a do riadku 59 a 60 dám sumu ktoru maju vyplati danovy urad za dva mesiace mám to dobre a to je 85,64 je to dobre dakujem ja viem že sem nemam písať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jana1972 je offline (nepripojený) jana1972

    jana1972
    Do riadku 10 dáš nárok na celú sumu 254,64 € a do riadku 11 dáš sumu, ktorú mal vyplatenú a ten rozdiel mu vráti - to vidíš na riadku 12.
    daja dakujem, myslela som si, že tam má ísť celá suma. Len nechápem, prečo sa mi nedajú vpisovať údaje do riadku 11, zrejme je chyba v software

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    pre 10eva otázky sa nedávajú do komentárov, ale ak splnil príjem 2026,2 čo splnil tak si to v DP uplatniť môže

    Ročné zúčtovanie dane - daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.