Zavrieť

Porady

CD/DVD Nejdu

Ked vlozim do mechaniky cd/dvd mechanika zacne pracovat.

Ale ked otvorim v Tento Počitac DVD-Ram nic mi tam nenajde

Pred tyzdnom som ho dal precistic.

Driver mam aktualny mozemi nekto pomoct ?
Co najskôr prosim
6 komentárov     zbaliť
Chobot A iná DVD mechanika ten disk otvorí? (na inom PC)

Aká stará je tá mechanika? Robí to len s jedným diskom, alebo žiadne DVD disky nejdú prečítať?
Ondrook Pred cistenim isli a vsetky nejdu
Chobot A ešte - kto ti to čistil a ako?
Ondrook Proste mi preinstaloval cely windows ale nehcem ho otravovat keba sa to dalo lahko opravit
Chobot Asi som to zle pochopil. Myslel som, že niekto čistil DVD mechaniku.

Takto nezistíme presnú príčinu. Tak jedine poskúšať, čo sa dá. Napr. otvo PC a pozri, či sú káble z mechaniky riadne zastrčené aj v mechanike aj na základnej doske.

Treba písal tak, aby tomu pochopili aj iní. Napísal si "dal som ho prečistit" - ako máme vedieť, čo si dal prečistiť??? A inštalácia Windows nie je prečistenie.

Možno to bude jednoducá chyba, ale kým ju nájdeme... Možno ti nanaištaloval dobre ovládače pre základnú dosku.

A keď ti inštaloval windows, fungovala mu mechanika?
Ondrook Nejviem a idem skusit tie kable. Uh musim na hodinku surne odist
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je potrebné zistiť, či ju vôbec systém detekuje. Stiahni si Everest http://everest.joydownload.com/?c=11...FQ_HtAodCzUAcg, alebo Aida64 http://www.aida64.com/downloads - tieto programy preveria systém a pripojené zariadenia. Ak ju ani tieto nezobrazia - systém o nej nevie. Vtedy skontrolovať pripojenie káblami - podľa toho, aká je to mechanika - ak klasická P-ATA - mechanika musí nastavená Master, ak S-ATA + napájanie+IDE kábel . skontrolovať pripojenie do konektorov SATA a napájanie. Ak sa v programe zobrazia - potom chýbajú ovládače - takže doinštalovať ovládač mechaniky.
    luja5 16.10.14 21:12 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.