Zavrieť

Porady

daňový bonus zasa:)

Ahojte. mam otazku v oblubenej oblasti tykajucej sa danoveho bonusu.
ak je otec 2 dcer zamestnany pol roka, prva dcera ukoncila VS v maji 2005 , druha studovala cely rok 2005, ma otec narok uplatnovat si danovy bonus hoci bol nezamestnany a na marodke?
ako viem ze si uplatnuje narok pocas doby kedy bol zamestnany, ale neviem ako to je pocas doby nezamestnanosti.
dakujem vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    katkasabka
    Ahojte. mam otazku v oblubenej oblasti tykajucej sa danoveho bonusu.
    ak je otec 2 dcer zamestnany pol roka, prva dcera ukoncila VS v maji 2005 , druha studovala cely rok 2005, ma otec narok uplatnovat si danovy bonus hoci bol nezamestnany a na marodke?
    ako viem ze si uplatnuje narok pocas doby kedy bol zamestnany, ale neviem ako to je pocas doby nezamestnanosti.
    dakujem vsetkym
    Je tam dôležitý príjem zo závislej činnosti alebo podnikania. Ten musí byť v zdaňovacom období čiže r.2005 minimálne vo výške 6-násobku minimálnej mzdy

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    katkaj
    Je tam dôležitý príjem zo závislej činnosti alebo podnikania. Ten musí byť v zdaňovacom období čiže r.2005 minimálne vo výške 6-násobku minimálnej mzdy

    t.č. 39600,- príjem - keď má toľko za celý rok 2005, tak má nárok za rok 2005
    5000,-+/2000,- /do mája, ale to záleží, či v mesiacoch 7/05 a 8/05 či bolo to dieťa prihlásené na úrade práce, keď nebolo a nepracovalo v tom obd., tak má nárok až do 8/05.

    katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

    katkasabka
    Splna tuto podmienku tykajucu sa prijmu, cize si moze danovy bonus uplatnit po cely rok, ano? dufam ze som to pochopila dobre.
    dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkasabka
    Ahojte. mam otazku v oblubenej oblasti tykajucej sa danoveho bonusu.
    ak je otec 2 dcer zamestnany pol roka, prva dcera ukoncila VS v maji 2005 , druha studovala cely rok 2005, ma otec narok uplatnovat si danovy bonus hoci bol nezamestnany a na marodke?
    ako viem ze si uplatnuje narok pocas doby kedy bol zamestnany, ale neviem ako to je pocas doby nezamestnanosti.
    dakujem vsetkym
    Ak má príjmy zo ZĆ: príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minim. mzdy môže si DB uplatniť.

    katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

    katkasabka
    Dakujem a este podotazka. Prva dcera koncila studium v maji, bonus za nu mu bol zamestnavatelom priznany aj za jun. co s tym?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkasabka
    Dakujem a este podotazka. Prva dcera koncila studium v maji, bonus za nu mu bol zamestnavatelom priznany aj za jun. co s tym?
    DB už vyplatený sa nemusí vrátiť.

    katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

    katkasabka
    Na r. 54 dam suhrn naroku na bonus tzn. 7400 za obidve dcery.
    r. 56 sumu podla potvrdenia = 4800
    r. 57 2600
    r. 58 a 59 0
    a nikde sa mi neodrkadli ten rozdiel 400 sk? teda ak je to problem

    vdaka

    katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

    katkasabka
    dakujem tweety aj ostatnym velmi pekne. cim viac clovek cita zakon, tym viac sa mu to pletie - teda aspon mne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AGRO
    Keď sa dieťa narodí 23. apríla 2006 - od kedy je nárok na daňový bonus.
    Od apríla, aprílové deti majú nárok od apríla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.