Zavrieť

Porady

Zahraničný cesťák

Môže mi niekto poradiť so zahraničným cesťákom. Zamestnanec bol na služobvnej ceste, služobným autom v Čechách. Za ubytovanie zaplatil firemnou VISA kartou, na bločku ma Kč. Benzín tankoval v Čechách vlastnou kartou. Mám mu cesťák vypočítať v SK podľa kurzu NBS a preplatiť ťam len stravne a benzin? Ako zaúčtujem platbu za ubytovanie, ktorá išla z firemného účtu?
Takýto cesťák som ešte nerobila, tak som z toho trochu mimo
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bambi23
    Môže mi niekto poradiť so zahraničným cesťákom. Zamestnanec bol na služobvnej ceste, služobným autom v Čechách. Za ubytovanie zaplatil firemnou VISA kartou, na bločku ma Kč. Benzín tankoval v Čechách vlastnou kartou. Mám mu cesťák vypočítať v SK podľa kurzu NBS a preplatiť ťam len stravne a benzin? Ako zaúčtujem platbu za ubytovanie, ktorá išla z firemného účtu?
    Takýto cesťák som ešte nerobila, tak som z toho trochu mimo
    Ďakujem
    - náhradu za ubytovanie nezahrnie do cesťáku, to si firma zaúčtuje osobitne priamo oproti bežnému účtu do nákladov. Prepočet na SK bude uvedený na výpise z bežného účku, ku ktorému bola vydaná tá VISA karta.
    - cena za benzín sa mu preplatí v plnej výške, sumu z bločku v CZK uvedieš na vyúčtovaní služ. cesty ako nutné vedľajšie výdaje a pripočítaš k celkovej náhrade (spolu so stravným a vreckovým).

    Nakoniec vyjde nejaká suma v CZK, ktorú vyplatíš buď v CZK alebo ak s tým zamestnanec súhlasí, tak mu to môžeš prepočítať na SKK kurzom NBS platným v deň vyúčtovania.

    Zahraničný cesťák

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.