Zavrieť

Porady

Konsignačný sklad a DPH

Ahojte,
mám otázku ohľadom zriadenia konsignačného skladu v ČR. Budeme vyvážať naše výrobky a materiál do konsignačného skladu v Čechách pre jediného odberateľa z Čiech. Tovar sa bude vydávať zo skladu pre českého odberateľa v prípade jeho potreby a tak nastane časový posun medzi navozením tovaru do skladu a jeho vydaním (aj niekoľko mesiacov). Neviem, v akom období sa to bude vykazovať v súhrnnom výkaze pre DPH - či sa berie do úvahy dátum, kedy sa tovar vyvezie do konsignačného skladu alebo dátum, kedy sa tovar z neho vyskladní a vystaví sa faktúra. Z českého DÚ mám vyjadrenie, že sa domnievajú, že za plátcov DPH sa tam prihlásiť nemusíme.


Ešte dodávam, že daňový úrad v Čechách nám oznámil,, že český kupujúci si má podľa ich Zákona o DPH povinnosť priznať tento tovar dňom premiestnenia (naskladnenia)tovaru. Takže deň vývozu tovaru do skladu, by mal byť aj pre nás dňom kedy dodávku zahrnieme do súhrnného výkazu pre DPH? - ale, čo by sme mu mali vystaviť, aký daňový doklad, keď tovar ešte nebude predaný, aby si to on samozdanil a aby sme to mi dostali do súhrnného výkazu DPH?

Ďakujem a budem rada za každú radu, alebo skúsenosť, ak niekto už riešil prípad konsignačného skladu v Čechách.
Naposledy upravil Aryana : 19.03.14 at 10:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Kvaka 16.10.14 11:25 odstránil(a) z Porady

    Konsignačný sklad a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.