Zavrieť

Porady

Co s jazierkom ktore nema viditelny odtok ani pritok

Chcem sa poradit co s jazierkom, ktore tvori spodna voda, nema viditelny odtok ani pritok. Ja vzdialene asi 100 metrov od rieky a voda v nom kolise. Ako ho treba cistit, ako sa o neho starat?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

    alchstuip
    Tazko povedat. Hladina vody je pravdepodobne ovplyvnena tokom rieky. Ak je to v strkovom podlozi, tak ta rieka "tecie" aj v tomto podlozi a voda v jazierku sa postupne obmiena. Ak je tam nejekae tazsie, nepriepustnejsie podlozie, voda sa tak nevymiena a jazierko nebude take ciste.

    Kazdopadne by som jazierko vycistil od bordelu a smeti, pripadne aj od nejakych rastlinnych zvyskov, co su v nom napadane.
    Vsetko zasa zavisli od velkosti jazoerka a od planovaneho vyuzitia. Pripadne aj od toho, v akom stave to jazierko je teraz. Je krystalovo ciste? Je zanesene roznym bordelom a plne zelenej pachnucej vody? Chcelo by to viac podrobnosti.
    Marienko Voda v jazierku je cista, ale znecistene je dno od listia a od smeti a rastlinnych zvyskov. Chcem ho vycistit. Velkost jazierka je v priemere asi 7 metrov. Samozrejme nas trapia aj riasy.
    alchstuip Hmm, ja by som sa skusil popytat v jazierkarskej teme, co tu je uz dlho zalozena, aj ked tam sa riesia vacsinou umele jazierka, hadam by sa naslo riesenie aj pre prirodne

    Co s jazierkom ktore nema viditelny odtok ani pritok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.